Asker olmak için nasıl yol izlenmelidir?

O zaman askere gidip orada kalıp sınavlarına gireceksin başka yolu yok.
Ancak sen önce kendine güven çünkü istediğin mesleğin eğitimi ve şartları çok ağırdır.
Evet hocam orasını biliyorum ama ben direkt belirli sınavlara girip asker olabiliyoruz sanıyordum meğersem o kadar kolay değilmiş.

Boş verin asker olmayı. Memlekete hizmet illa asker olarak olmuyor. Küçükken gerek çevreden gerek sistemden bir heves oluyor ama son derece beyhude. Zaten ilerleyen zamanlarda fiziki askere ihtiyaç sadece gelişmemiş ülkeler için olacak. Memleketin askerden evvela sağlam beşeri sermayeye ve onu ülkede tutabilmeye ihtiyacı var. Unutmayın ki "vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır."
Not: İlla gidecekseniz eski sistem kalmadığı için MSÜ üzerinden girmeniz gerekiyor. Aksi halde sözleşmeli olursunuz ki birkaç yıldan uzun süre yapmayı düşünürseniz hali hazırdakiler gibi mağduriyet yaşama ihtimaliniz yüksek.

Asker olmak güzel bir şey değil bence her zaman emir altında oluyorsun komutanın gelip sana kızsa hiçbir şey yapamıyorsun.

Boş verin asker olmayı. Memlekete hizmet illa asker olarak olmuyor. Küçükken gerek çevreden gerek sistemden bir heves oluyor ama son derece beyhude. Zaten ilerleyen zamanlarda fiziki askere ihtiyaç sadece gelişmemiş ülkeler için olacak. Memleketin askerden evvela sağlam beşeri sermayeye ve onu ülkede tutabilmeye ihtiyacı var. Unutmayın ki "vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır."
Not: İlla gidecekseniz eski sistem kalmadığı için MSÜ üzerinden girmeniz gerekiyor. Aksi halde sözleşmeli olursunuz ki birkaç yıldan uzun süre yapmayı düşünürseniz hali hazırdakiler gibi mağduriyet yaşama ihtimaliniz yüksek.
Sizde haklısınız ama bir kere isteyince istiyorum işte.

En realist yorum yapan sensin galiba dostum. Tebrik ediyorum. Gerçekten dediği doğru sadece asker olmakla olmuyor hizmet. Ülkeye yararlı olmak için birçok yol var. Tabii ilgin vardır, tutkulusundur orası ayrı mevzu. Ama ülkeye hizmet aşkından dolayı ya da o tarz bir hevesten dolayı olmak istiyorsan iyi düşün. Hemen karar verilecek şeyler değil.

Sizde haklısınız ama bir kere isteyince istiyorum işte.
İstemek mi? Heves mi? Eğer gelip geçiciyse peşinde koşarsınız ama gerçekleşince de sizi üzmekten öteye gitmez. Tabi kati bir şekilde kararlıysanız ve gerçekten askerliğin ne olduğunu biliyorsanız bir sorun yok ama bilmeden istiyorsanız evvela öğrenin sonra yine isteyin ki bu sadece askerlik için değil, yapacağınız diğer işler içinde geçerli. İşi icra edenlerden dinleyin, yerinde görün (tabi burada antrenmandan söz ediyorum ama özel kuvvetlere alınmasanız da fikriniz olur) yani ne yapacağınızı anlayın, hatta antrenman tecrübesi de edinebilirsiniz, ondan sonra yine kararı siz verin.
Not: Yazarken tuş basılı kalmış, mesaj gönderilmiş. Affedersiniz. :)

Geri
Yukarı