Askercell kalktı mı?

Ahmet soydam

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 1 gün sonra askerlik yerleri belli oluyor ve benim aklıma bu askercell işi takıldı. Milli savunma bakanlığının sitesinde şöyle bir açıklama mevcut.

"" Yükümlüler, askerlik hizmeti süresince kullanmak üzere, sivil hayatta kullandıkları cep telefonu hatlarını, silahaltına alınmadan önce yetkili GSM bayilerine müracaat ederek herhangi bir ücret ödemeden kısıtlı hatta çevirebilecek, terhis olmalarını müteakip müracaat edecekleri yetkili GSM bayilerince tekrar sivil hayattaki cep telefonu hatlarının özelliklerine döndürebileceklerdir. ""

Turkcell'de çalışan bir arkadaşıma bunu sordum. O da takım liderine söyledi ve öyle bir şey yok bilmiyoruz dediler. Koskoca milli savunma bakanlığı operatörlerle görüşmeden böyle bir şey yayınlamaz diye düşünüyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yaklaşık 20 gün oldu bedelliden döneli evet askercell diye bir saçmalık var şu anda askerde. Tek bir amaçları var oraya gelen askerden bir şekilde parayı koparmak. Ben gittiğimde bir şekilde tuşlu telefonun arkasına askercell bandrolü yapıştırdım. Size önerim 400-600 lira arası bir ücret ödememenizdir yazık o paraya gidip operatör firmalarını zengin etmekten başka bir şey değil bu. Bir askercell bandrolü vurun telefonunuza gittiğinizde ben hattımı çevirdim kısıtlı hatta döndü diyin bandrolü gösterin paranız cebinizde kalsın bu da mini bir iyilik olsun benden. 6 aylıksanız eğer gideceğiniz yere bağlı tabii ama bir çok yerde akıllı telefon kullanabiliyorlar benim tavsiyem tuşlu telefon için.

Hocam yaklaşık 20 gün oldu bedelliden döneli evet askercell diye bir saçmalık var şu anda askerde. Tek bir amaçları var oraya gelen askerden bir şekilde parayı koparmak. Ben gittiğimde bir şekilde tuşlu telefonun arkasına askercell bandrolü yapıştırdım. Size önerim 400-600 lira arası bir ücret ödememenizdir yazık o paraya gidip operatör firmalarını zengin etmekten başka bir şey değil bu. Bir askercell bandrolü vurun telefonunuza gittiğinizde ben hattımı çevirdim kısıtlı hatta döndü diyin bandrolü gösterin paranız cebinizde kalsın bu da mini bir iyilik olsun benden.
Hocam zaten kısıtlı hatta çevirdiğim zaman msb bunu onaylıyorken orda bana zorunlu olarak aldırmaya çalışırlarsa sıkıntı çıkar. Msb yapabilirsin dediyse onların kısıtlı hattımla gittiğim halde bana askercell almaya zorlayamazlar diye düşünüyorum.

Şuan normal 6 ay askerlikte akıllı telefon durumu nasıl? Denetim olsun ilk girerken falan telefon sokulabiliyor mu içeriye?

Hocam zaten kısıtlı hatta çevirdiğim zaman msb bunu onaylıyorken orda bana zorunlu olarak aldırmaya çalışırlarsa sıkıntı çıkar. Msb yapabilirsin dediyse onların kısıtlı hattımla gittiğim halde bana askercell almaya zorlayamazlar diye düşünüyorum.
Göz korkutmak için telefonunuzu alacağız falan diyecekler muhtemelen bunu diyenlerde pay alıyordur da her neyse. Korkmayın alamazlar almazlar yani çoğu komutan aileyle görüşme konusunda gayet hassas oluyor o yüzden siz en kesin şekilde bandrolü bir yerden bulun yapıştırın içiniz rahat etsin.

Göz korkutmak için telefonunuzu alacağız falan diyecekler muhtemelen bunu diyenlerde pay alıyordur da her neyse. Korkmayın alamazlar almazlar yani çoğu komutan aileyle görüşme konusunda gayet hassas oluyor o yüzden siz en kesin şekilde bandrolü bir yerden bulun yapıştırın içiniz rahat etsin.
Valla eğer öyle bi telefon alma falan muhabbeti olursa kırar geçiririm orayı ciddi manada sıkıntı çıkartırım bu benim yasal olarak hakkım bunu gittiğim yerden yere değiştirme hakları yok msb kısıtlı hatla gidebilirsin diyorsa gittiğim yer bana farklı bişey demesi yanlıştır ama dediğinizi dinliycem.

Paralı yani rütbeli asker değilseniz Askercell zorunlu.

Yanınızda telefon götürdüğünüzde bazı kamplarda Askercell hattı sorup ona göre telefonunuzu alıp yada almayabiliyorlar.

Askercell hattını alıp yanınızda sivil hattınızı da bir şekilde sokabilirsiniz.
Tamamsa hocam milli savunma bakanlığının açıklamasında rütbeli falan demiyor genel bi kapsam var en iyisi yarın bunu askerlik şubeye sormam olucak

Geri
Yukarı