Askerde dayak var mı?

Olası dayak korkunuz varsa ehliyet alıp şoför olmak isteyin. Komutanlarla muhatap olmazsınız, tek işiniz araç sürmek. Hatta daha da iyisi gece devriye şoförü olmaya bakın gündüz tantanayı çekmezsiniz.

Cezalar dayaktan beter. 2008 yılında yaptım askerliği. Dayak yemedim ama dayak yiyip kurtulmak istediğim bir sürü ceza yedim. 2 tokat yiyip azcık azar işitmek saatlerce uğradığın fiziksel cezalar yanında ne ola ? Gerçi şimdi tatil yapar gibi gidip geliyorlarmış tüfek dahi görmeden.

Ast ile üst arasındaki ilişkiyi ast belirler. Saygılı verilen görevi layığıyla yerine getiren bir asta kimse dokunmaz. Askerliğimi idari işler yazıcısı olarak yaptım. Sürekli olarak komutanlar ile iç içe bulundum ama asla haddimi aşmadım. Saygımı her zaman korudum. Bir süre sonra karakterimi tanıdılar ve onlarında bana saygı duyduğunu fark ettim. Şayet yaptığım hatalarda çarpmaları gerekirken (askeriyede komutan tarafından azarlanmaya çarpmak denir) Bir şey demedikleri olurdu. Problemli komutanlarda olur elbet ama dediğim gibi. Bütün mesele ast'ta biter.

Yeni konular

Geri
Yukarı