Askerde kalma şartları nelerdir?

Xxknightxx43

Centipat
Daha fazla  
Şu an da 16 yaşındayım. Lise 2'yim. 3 kez karakolluk oldum boş kavgalardan. Dolayı 2'si dava açılmadan kapandı. Şu an da 3.olaydayım ve büyük ihtimalle mahkeme olacak. Karşı taraf mağdur. Bunlar sicilime işledi diyelim, uzman olarak askerde kalmamı engeller mi? Bir de liseyi açıktan okusam sorun olur mu?

Bilgisi olan varsa dönüş yaparsa sevinirim.

Son düzenleme:
Suçun türüne bağlı. Maddeleri tam bilmiyorum açıkçası. Ancak 1998 de bir arkadaşım bu sebeple asker olarak devam edemedi.

Ancak şunu söyleyebilirim %90 oranla askerliğe devam edebilirsin. Çünkü askeri ceza kanunu sivilden farklıdır. Kendine ait bir mevzuatı var. Bir çok suçu es geçiyorlar. Yüz kızartıcı şeyler yoksa sanırım devam edebilirsin. Zaten seni ve aileni de araştırıyorlar. Anne baba kardeş kardeş çocukları vs. Özellikle terör eylemleri veya propagandaları ile ilgili veya siyasi herhangi bir kayıt en ufak bir kaydın varsa zaten almazlar.

En iyi cevabı mahkemeden sonra sonuçla birlikte TSK dan öğrenebilirsin.

Örnek bir yazı

Suçun türüne bağlı. Maddeleri tam bilmiyorum açıkçası. Ancak 1998 de bir arkadaşım bu sebeple asker olarak devam edemedi.

Ancak şunu söyleyebilirim %90 oranla askerliğe devam edebilirsin. Çünkü askeri ceza kanunu sivilden farklıdır. Kendine ait bir mevzuatı var. Bir çok suçu es geçiyorlar. Yüz kızartıcı şeyler yoksa sanırım devam edebilirsin. Zaten seni ve aileni de araştırıyorlar. Anne baba kardeş kardeş çocukları vs. Özellikle terör eylemleri veya propagandaları ile ilgili veya siyasi herhangi bir kayıt en ufak bir kaydın varsa zaten almazlar.

En iyi cevabı mahkemeden sonra sonuçla birlikte TSK dan öğrenebilirsin.

Örnek bir yazı
Hocam öncelikle yanıtladığın için teşekkür ederim suçum yüz kızartıcı bir şey değil mahallede dönen klasik kavgalardan şimdi ben lise 10.sınıfım bu seneyi okumadım önümüzdeki sene açığa almaya çalışacağım liseyi açıktan tamamlayınca kaç yaşında askere çağırıyolar bide 6 ay yapıp bitirdikten sonra komutana mı söyleyeceğim kalmak için?

Bir de sınava falan sokuyorlar mı o süreci anlatabilir misiniz rica etsem?

Askerde öğrenirsin bunların hepsini. Usta askerliğini yapacağın yerde dilekçe veriyorsun. Sınava giriyorsun. Bizim zamanımızda 18 aydı askerlik. Usta birliğine gittiğinde oradaki bölük yazahanesine gideceksin derdini anlatacaksın. Bölük ast subayı seni yönlendirir.

Bitirdikten sonra değil gittiğinde söyleyeceksin.

Askeri liseye gitme şansın yok mu?

Askerde öğrenirsin bunların hepsini. Usta askerliğini yapacağın yerde dilekçe veriyorsun. Sınava giriyorsun. Bizim zamanımızda 18 aydı askerlik. Usta birliğine gittiğinde oradaki bölük yazahanesine gideceksin derdini anlatacaksın. Bölük ast subayı seni yönlendirir.

Bitirdikten sonra değil gittiğinde söyleyeceksin.

Askeri liseye gitme şansın yok mu?

Ama senin yaşın tutmayacak sanırım. Okulu biraz uzatman lazım. 25 yaş istiyorlardı sanırım uzmanlık için.
Askeri liseler kaldı mı hala? bursa da yaşıyorum

Sen google da hiç aratma yapmadan burayı arama motoru olarak kullanıyorsun sanırım :)

Yukarıda verdiğim siteye girersen tüm detaylaryazıyor. Okuman lazım

Yeni konular

Geri
Yukarı