Askerden nasıl kurtulurum?

Sırf 6 ay askerlik için o kadar para vermek akıl işi değil bence yazık günah, kolay kazanılmıyor o para.

Toplum gözünde Vatan haini olarak görünür eğer kaçarsa tamamen Vatan haini olur, sırada siz varsınız sizin yerini almak ne haddime?

Sen "çalışmak istemiyorum" veyahut "okula gitmek istemiyorum" dediğin zaman bu kesinlikle gitmeyeceğin veya kaçacağın anlamına mı geliyor gerçekten? Parası olsa yapmayacak, ama parası yok. Bu durumda da çok bir mantığı yok zaten. Askerliğin içten gelerek yapılması gereken bir iş olduğu kanısındayım.

O dediğin şey uzman çavuşluk veya maaşlı askerlik. Normal askerlik herkesin yapması gereken bir şey en başta disiplini ve sivil hayatın kıymetini öğreniyorsun.

Kaçsa diyorum, dediklerine başka bir şansı yok.

Peki, konumuz bu değil. En başından beri de değildi.

Arkadaş, belli parası yok olsa da vermek istemiyor, olsa da vermez çok belli yapmak istemiyorum diyor, o zaman gitmesse de polisler peşine düşer Vatan haini sayılır.

O dediğin şey uzman çavuşluk veya maaşlı askerlik. Normal askerlik herkesin yapması gereken bir şey en başta disiplini ve sivil hayatın kıymetini öğreniyorsun.
Gördüğüm deneyimleyen abilerim, orada çoğunlukla paspas çekmek veya patates soymak gibi işlerin yapıldığını söylüyor. Eğer bu doğruysa (ki yalan söyleyecek insanlar değiller) ne anlamı var ki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…