Askere giderken bilgisayar satılmalı mı?

Ülkenin durumunu düşünecek olursak kesinlikle hayır
Geri döndüğün zaman tekrar almak istersen 2-3 kat fiyat arttığını göreceksin
Kendimden örnek vereyim 2019 da 16 bin TL'ye bir sistem topladım ve topladıktan 2 ay sonra KKTC'ye çalışmaya gittim gitmeden önce de gibi sistemi sattım 2022'nin eylül ayında benzer sistemi tekrar topladım ve tam olarak 35 bin TL para saydım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kankam İphone 11 aldım. 12.700 liraya 10.000 kredi çektim 11.000 TL oldu. 6 ay geçti ödemesini bitirdim. Telefon artık benim anlayacağın taksitle vs alınabilir.
Krediden yeni kurtulmuşken kredi çekmesini mantıklı bulmuyorum. Kredisiz de bunlar sadece hayal. Adam daha asgarisini ödeyemiyor borcunun 13 14k yı nasıl biriktirsin? Mümkünatı yok hele ki zam gelince.

Krediden yeni kurtulmuşken kredi çekmesini mantıklı bulmuyorum. Kredisiz de bunlar sadece hayal. Adam daha asgarisini ödeyemiyor borcunun 13 14k yı nasıl biriktirsin? Mümkünatı yok hele ki zam gelince.

Hazır parası yoksa kredi çekmek mecburiyetinde eğer almak istiyorsa ve vadesini de düşük tutup fazla faiz ödemeden alabilir ha 5-6 ay sıkıntı çeker fakat alır istediği pcyi. Yani öyle imkansız birşey değil benim ödemem 1.800 liraydı gayette zorlanmadan ödedim. 30.000 daha çekeceğim hatta 1-2 güne asgari ücrete zamdan sonra ödemesi kolay olur.

gidişata göre bakacağım yardımınız ve değerli görüşleriniz için teşekkür ederim

Kankam sat bilgisayarını öde borcunu sen öbür türlü aklın borçta olacağı için sürekli stres yaparsın oynadığın oyundan da zevk almazsın. Vallahi diyorum borçtan kurtulunca insan rahatlıyor. Maaşını çekip cebine koymak gibisi yok.

Kankam sat bilgisayarını öde borcunu sen öbür türlü aklın borçta olacağı için sürekli stres yaparsın oynadığın oyundan da zevk almazsın. Vallahi diyorum borçtan kurtulunca insan rahatlıyor. Maaşını çekip cebine koymak gibisi yok.
Hocam bunlari universiteden sonra mi yaptiniz direkt lise diplomasiyla mi ise girdiniz.

Geri
Yukarı