Askere giderken ne götürülmeli?

Tuvalet kağıdı, kişisel banyo mal. Tıraş jiletlerin, kişisel üst baş ( görev yapacağın yere göre değişir ) çamaşır, bot boyası, çamaşır filesi temeli bunlar 2 bavuldan fazla yapma zaten orada sana bavul veriyorlar az öz git hayırlı teskereler şimdiden :)

Atlet, baksır, çorap, kişisel bakım ve temizlik eşyaları, radyo özelliği olan tuşlu telefon ve içine sd kart ile müzik, kulaklık, birkaç okuma kitabı, ayakkabı pudrası, kaliteli ayakkabı tabanlığı, terlik, havlu... Dahası vardır belki ama aklıma gelenler bunlar.

5 Fanila (Yaza denk geliyorsan 3-4'de atlet)
5 Paçalı don
5 Çorap
1 Tıraş Jeli (Köpük alma jel çok götürüyor)
Sakal ve Banyo için jilet
Dış fırçası ve macun
Islak mendil
Tırnak makası
2 Adet Şampuan
Bi adet alışveriş için kart
2-3 Askı
Bot tabanı
Boya
Askılı cüzdan
Dedorant
Yara bandı
Nemlendirici krem
Kilit
İğne iplik
Yorganın çarşafı kaymasın diye çengelli iğne 4 köşeden tuttursunuz
Terhis günü ve çarşı için sivil kıyafetler
Sivil hat götürebilirsin sıkıntı etmiyorlar

Orada banyo havlusu el havlusu felan verecekler ama istersen sende götürebilirsin.
Ayda bi 2 adet banyo 1 adet sakal icin jilet ve ufak şampuan, 2 ayda bi tıraş köpüğü.
2 adet fanilla, 2 adet don, 3 adet çorap, eşofman takımı, banyo için şort veriyorlar.

Bunları hatırlayabildim.

Son düzenleme:
5 fanila (yaza denk geliyorsan 3-4'te atlet)
5 paçalı don.
5 çorap.
1 tıraş jeli (köpük alma jel çok götürüyor)
Sakal ve banyo için jilet.
Dış fırçası ve macun.
Islak mendil.
Tırnak makası.
2 adet şampuan.
Bir adet alışveriş için kart.
2-3 askı.
Bot tabanı.
Boya.
Askılı cüzdan.
Dedorant.
Yara bandı.
Nemlendirici krem.
Kilit.
İğne IP'lik.
Terhis günü ve çarşı için sivil kıyafetler.
Sivil hat götürebilirsin sıkıntı etmiyorlar.

Orada banyo havlusu el havlusu falan verecekler ama istersen sende götürebilirsin.
Ayda bir 2 adet banyo 1 adet sakal icin jilet ve ufak şampuan, 2 ayda bir tıraş köpüğü.
2 adet fanilla, 2 adet don, 3 adet çorap, eşofman takımı, banyo için şort veriyorlar.

Bunları hatırlayabildim.

Cevap için çok teşekkür ederim birliğe katılmak için gittiğim zaman giydiğim kıyafetleri çarşı iznine çıkmak için giymek isteyemiyor muyum bazı yerlerde çünkü gittiğiniz zamanki kıyafetlerden başka götürmeyin diyende duydum.

Atlet, baksır, çorap, kişisel bakım ve temizlik eşyaları, radyo özelliği olan tuşlu telefon ve içine sd kart ile müzik, kulaklık, birkaç okuma kitabı, ayakkabı pudrası, kaliteli ayakkabı tabanlığı, terlik, havlu... Dahası vardır belki ama aklıma gelenler bunlar.
Arama yaptıkları zaman ilk girişte tuşlu telefon sıkıntı çıkarmaz mı?

Son düzenleme:
Cevap için çok teşekkür ederim birliğe katılmak için gittiğim zaman giydiğim kıyafetleri çarşı iznine çıkmak için giymek isteyemiyor muyum bazı yerlerde çünkü gittiğiniz zamanki kıyafetlerden başka götürmeyin diyende duydum.

Arama yaptıkları zaman ilk girişte tuşlu telefon sıkıntı çıkarmaz mı?
Hayır kamerası olmayan bir tuşlu telefon götürürseniz hiçbir sıkıntı çıkmaz. Radyo özelliği olsun, sd karta müzik de atın. Yoksa akşamları vakit geçmiyor. Usta birliğine gidince akıllı telefonunuzu da kargolatıp alırsınız bir şekilde, herkes böyle yapıyor.

Giyebilirsin ama 2 takım olursa rahat edersin zaten sivil kıyafetini taburundaki sivil eşya deposuna koyuyorsun, yinede sen bilirsin ama ihtiyacın olucaktır sonradan kargolatmakla uğraşmazsın.

Tırnak makası "törpü kısmını kırmalısın.
Traş bıçağı, köpük, ağrı kesici götürebilirsin.
Telefon acemi birlikte olmasa iyi olur. Usta birliğinde içeri bir şekilde sokarsın.

5 Fanila (Yaza denk geliyorsan 3-4'te atlet)
5 Paçalı don
5 Çorap
1 Tıraş Jeli (Köpük alma jel çok götürüyor)
Sakal ve Banyo için jilet
Dış fırçası ve macun
Islak mendil
Tırnak makası
2 Adet Şampuan
Bir adet alışveriş için kart
2-3 Askı
Bot tabanı
Boya
Askılı cüzdan
Dedorant
Yara bandı
Nemlendirici krem
Kilit
İğne IP'lik
Terhis günü ve çarşı için sivil kıyafetler
Sivil hat götürebilirsin sıkıntı etmiyorlar

Orada banyo havlusu el havlusu falan verecekler ama istersen sende götürebilirsin.
Ayda bir 2 adet banyo 1 adet sakal icin jilet ve ufak şampuan, 2 ayda bir tıraş köpüğü.

Bunları hatırlayabildim.

Hocam askerliği nerede yaptınız vallahi biz anca usta askerlerden artarsa alıyorduk :D

Yeni konular

Geri
Yukarı