Askere gitmemek icin ucak kacirmak

Hayır anlamadığım kısım konuların neden çok duygusal olarak analiz edilmesi ve fikirlere yakın olacak şekilde yorumlanması. Cezaevi'ndeki tutuklu/hükümlülerden bahsederken neden "vatan haini" olarak askerlerden bahsedeyim ki? Kimse mahkeme önünde suçu sabit olana kadar suçlu değildir. Bilmem anlatabildim mi?

Kendimi ifade etme konusunda biraz gerideyim, ama siz benden de betersiniz :)
Sikinti yok ego, relax ol ya. Yaslan söyle arkana oohhhh misss :)

Ben de askerliğin zorunluluğunu anlamıyorum. Yani şu an savaşta değiliz, her hangi bir tehlike de yok. Sağda solda asker dikeceğimize onun için yeni bir güvenlik kolu oluştursak iş imkanı olur millete, ben mi yanlış düşünüyorum ya da? En verimli 6 ayından 2yılına kadar süreyi boş boş oturmaya ayırıyorsun insanların.

Baştan belirteyim fakir fukaradan fazla paranız işiniz var diye askerden kaçana iyi gözle bakmam. Herkes zorunlu gidecek yahut profesyonel ordu kurulup isteyen gidecek biri gider biri gitmezse ayıplarım, yan yan bakar çık çık çıklarım, birde kınarım.

Gülerim, gülüyorum, güldüm. :D
Asker psikolojisi çok farklı.
Ben askerlik muayenesinde bile şöyle bir konuşmaya tanık oldum; Askerlikten nasıl yırtarız?
+ Şuan bile askerlik yaşı gelip de askere gitmeyen çok insan var.
Benim dönemim de 45 yaşında dayılar vardı. :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı