Askere kilolu gitmek

okanyillmaz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben 29 Ekim'de askeri birliğimde olacağım. Ancak 184cm boy ve 118 kilo var. Bu askerde bana ne gibi problemler yaratır. Bilgisi olan var mı? Ya da hiç bir şey olmadan devam mı ederim?

Spor yaparken zorlanabilirsin göbek büyükse büyük ihtimal biraz dalga geçerler onun dışında sıkıntı yaşamazsın 3 gün var mecbur gideceksin biraz zaman olsaydı kilo ver derdim :D ama sıkıntı yaşamazsın düşündüğün kadar çok zor değil şınav çekmekte zorlanırsın bir tek.
İyi yanından bak askerlik senin kilo vermene yardımcı olacak.

Gideceğin birliğe ve komutanların tavrına bağlı. Acemi'de komando eğitim alayına düşersen Allah yardımcın olsun. Kilo yüzünden normalde 3 ay izinle eve gitmesi gereken arkadaşı elinde çantasıyla kapıdan çevirip bölüğüne geri gönderdiler ve eğitim boyunca 2 kat koşturup tek öğün yemek verdiler. Gerçi artık eskisi kadar zor değil diyorlar. Belki de rahat geçer. Şans işi yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gideceğin birliğe ve komutanların tavrına bağlı. Acemi'de komando eğitim alayına düşersen Allah yardımcın olsun. Kilo yüzünden normalde 3 ay izinle eve gitmesi gereken arkadaşı elinde çantasıyla kapıdan çevirip bölüğüne geri gönderdiler ve eğitim boyunca 2 kat koşturup tek öğün yemek verdiler. Gerçi artık eskisi kadar zor değil diyorlar. Belki de rahat geçer. Şans işi yani.

Komando olup olmak istemediğini başta soruyorlar. Eğer kabul ettiyse o zaman dediğin gibi olabilir yoksa öyle bir şey yok.

@okanyillmaz sizin hastaneye sevkiniz olmalı ve yanlış hatırlamıyorsam 2 yıl içinde kilo veremezseniz muaf olmanız gerekiyor. Boy ve kilo ortalamanız ile askerliğe uygundur raporunu hangi süper zeka şahsiyet verdi? Acemi birliğinde revire gidip durumunuzu bildirebilirsiniz. Bana göre bu işte bir yanlışlık var gibi geliyor.

Özellikle acemi birliğinde eğitimler ve düzenli yemek yemekten dolayı hızlıca kilo verirsin. Düzene alıştıktan sonra herhangi bir problem çekmezsin. Bu konuda rahat olabilirsin.

@161553 var. Eğitim görüyorlar. Komando kısmı işe seçsende, seçmesende çıkabiliyor. Ben bizzat seçmiştim ancak piyade çıktı. Ve komando seçeneğini seçmeyen arkadaşlara komando birliği çıktığı oldu. İlk yedek astsubay kursiyerlerinden biri olarak 2019, Kasım ayında başlayıp, 2020 Kasım ayında terhis oldum.

Geri
Yukarı