Askeri tıp fakültesi nasıldır?

er2grul

Hectopat
Makaleler
2
Milli Savunma Bakanlığı nam ve hesabına öğrenci alımı yapan tıp fakülteleri nasıldır? En son 39.900 sıralama ile kapatmış Ankara (Erkek) bölümü. Normal bir tıp fakültesine göre ne gibi avantajları/dezavantajları olur?

Konu açacaktım fakat var olduğu için soruyorum.

İstanbul'da tam olarak hangi üniversitelerde askeri tıp vardır söyler misiniz?

Konu açacaktım fakat var olduğu için soruyorum.

İstanbul'da tam olarak hangi üniversitelerde askeri tıp vardır söyler misiniz?
Merhaba ülkemizde 2 tane askeri öğrenci alımı yapan tıp fakültesi var. Birincisi İstanbulda Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Tıp fakültesi, diğeri ise Ankarada bulunan Gülhane Tıp Fakültesi. Sadece bu iki üniversite hem sivil hem de MSB nam ve hesabına öğrenci alımı yapıyor. Bu iki üniversiteden başka MSB namına alım yapan fakülte yok. Askeri öğrenciler ve sivil öğrenciler aynı derslere birlikte giriyorlar Askeri Tıp müfredatı yok.

Merhaba ülkemizde 2 tane askeri öğrenci alımı yapan tıp fakültesi var. Birincisi İstanbul'da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Tıp fakültesi, diğeri ise Ankara'da bulunan Gülhane Tıp Fakültesi. Sadece bu iki üniversite hem sivil hem de MSB nam ve hesabına öğrenci alımı yapıyor. Bu iki üniversiteden başka MSB namına alım yapan fakülte yok. Askeri öğrenciler ve sivil öğrenciler aynı derslere birlikte giriyorlar Askeri Tıp müfredatı yok.

Peki nasıl askeriyeye geçiş yapılıyor pek bilmiyorumda cevaplarsanız sevinirim.

Geri
Yukarı