Askerliğe gitmek istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yapmak zorunda değil ne alakası var parası olan nasıl gitmiyor askere ya da tanıdığı vs olan nasıl kral gibi yaşıyor orada. Askerlik mantığın bittiği ve saçmalığın başladığı yerdir 1 sene boyunca kimsenin kimseye hapis hayatı yaşatmaya hakkı yok. Belki o adam evli çoluğu çocuğu var belki ev geçindiriyor belki hasta anası babası var kim bakacak onlara askere gidince?
Anlatsan bile anlamayacaklar, illa bir yorum bulacaklar. Kendini yormamanı öneririm.

Ukrayna vatandaşlıgım olmasına rağmen ülkeden kaçıp yok para vermeden askerlikten kurtulayım kafasına girmedim 12 ay askerliğimi yaptım vatanıma son hizmetimi yapıp ülkemden gittim. Gerçekten acınası haldesiniz askerlige gitmek istememenizin bahanesi ise 6 ay boynuca yer süpürüyon tarzı boş şeyler. 6 ay boyunca hayatı öğreniyorsun vücudunu geliştiriyorsun psikolojini geliştiriyorsun. 36Bin tl verme ve ülkeden kaçma kurtulma yolun. KES GİTSİN! Kendini bi ırka ait hissetmiyorum diyorsun ama hayalin büyük ihtimal avrupa ülkesinde yaşayıp ucuza bira içmez. Yazık kafana.
Takdir edilesi yazı.

Çürük raporunun veya bedeli yaptıgına yemin edebilirim kalıbımı basarım ama kanıtlayamam.
Benim nasıl yaptığımı bilmediğin doğru. İyi ki o kalıbını basmamışsın, çünkü çok mahçup olacaktın. Büyük lokma ye, büyük söz etme. Ayrıca, sen kimsin ki insanların hayatları üzerine yorum yapma yetkisini kendinde görüyorsun?

Ekim ayında 15.000'i verip 18 gün bedelli yaptım. Yapana kadar askerlik gereksiz diyordum ama yapınca bazı şeylerin kıymetini daha bir anladım diyebilirim. 1 gün bile askerlik çok farklı bir duygu bana kalırsa.

Türkiye de şartlar kötü, kendi ülkemizden soğutuyorlar bizi eyv ama, kendimi Türk olarak görmüyorum diyorsun. İnsan ırkı olarak görüyorum demek saçma, Türk olursun, Alman olursun, Bulgar olursun.

İlla bir ırktan olursun aga..

Askerlik yapmak istememen, Türk değilim demeni gerektirmiyor.

Düşünüyorum da Kanada gibi ABD gibi şöyle canlı bi ekonomiye sahip olsak, Yaşam standartlarımız dehşetül-vahşet olsa, Yinede Türk gibi değilim dermiydik acaba ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı