Askerliğe gitmek istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim nasıl yaptığımı bilmediğin doğru. İyi ki o kalıbını basmamışsın, çünkü çok mahçup olacaktın. Büyük lokma ye, büyük söz etme. Ayrıca, sen kimsin ki insanların hayatları üzerine yorum yapma yetkisini kendinde görüyorsun?
Askerliği boş çocuk oyuncagı olarak lanse ediyorsun demek ki yapmamışsın eğer yaptıysan kanıtla ki özür dileyim yapmış ve bütün görüşlere açık bir insanmış diyeyim. KANITLA Kİ ÖZÜR DİLEYİM!

Yapmak zorunda değil ne alakası var parası olan nasıl gitmiyor askere ya da tanıdığı vs olan nasıl kral gibi yaşıyor orada. Askerlik mantığın bittiği ve saçmalığın başladığı yerdir 1 sene boyunca kimsenin kimseye hapis hayatı yaşatmaya hakkı yok. Belki o adam evli çoluğu çocuğu var belki ev geçindiriyor belki hasta anası babası var kim bakacak onlara askere gidince?

Eğer ebeveynlerin hasta ve onlara bakmakla hükümlü kişiysen bunu TSK ya belgelerle bildirip askerlikten men olursun.

24.000 TL KYK kredisi verdi 5 yıl içinde, 34.000 TL geri istiyor 3 yıl içinde. Keşke yanımda olmasaymış.

Başvurmasaydın en başta birader ?

Kredi çektirseydin çok sevdiğin bir tanıdığına..

24.000 i alıp harcarken iyi, öderken mi kötü..

Faizler kötü ama alırken bunu göze almıyor musunuz siz ?? Tabii, diyorsunuz AF felan çıkar yarısını öderiz, sigorta karşılar, primden düşer, 10 yılda öderiz..

mADAM'ın askerden korkma sebebi o şehit olmaktan korktugu için. Ben vatan sever bi insan değilim öyle olsam ülkemden ayrılmazdım ama bazıları gibi Türkçüyüm diyip askerlikten kaçan bir vatan haini değilim!
Ölürsekte vatan saolsun!'' diye bir söz vardır. Burada kendimi Türk olarak Görmüyorum diyen vatansız ne anlar :)

Askerliği boş çocuk oyuncagı olarak lanse ediyorsun demek ki yapmamışsın eğer yaptıysan kanıtla ki özür dileyim yapmış ve bütün görüşlere açık bir insanmış diyeyim. KANITLA Kİ ÖZÜR DİLEYİM!
Ben kimseye bir şey kanıtlamak zorunda değilim. Hele ön yargılı insanlara bir şey kanıtlamak zorunda hiç değilim. Sunacağım kanıt bile zaman kaybı olacak. Sadece, insanların düşüncelerinden dolayı, ön yargı ile yaklaşılmasının doğru olmadığını belirtmeye çalışırken, başka bir ön yargılı bir insan tarafından eleştirilmem ironik ve komik oldu.

Siz çocukmusunuz şeker yemek için bahanemi üretiyorsunuz kendini Türk görmüyormuş içtiğin 1 damla bile Türk suyu varsa ona sayabilirsin askerliğini.

Başvurmasaydın en başta birader ?

Kredi çektirseydin çok sevdiğin bir tanıdığına..

24.000 i alıp harcarken iyi, öderken mi kötü..

Faizler kötü ama alırken bunu göze almıyor musunuz siz ?? Tabii, diyorsunuz AF felan çıkar yarısını öderiz, sigorta karşılar, primden düşer, 10 yılda öderiz..
5 yılda verdiğini, daha fazla şekilde 3 yılda istemek adaletsizliktir. İlk taksitlerin yüksek olup zamanla düşmesi adaletsizliktir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı