Askerliğimi ne kadar daha tecil ettirebilirim?

berkays55

Hectopat
Merhaba, ben 2021 yılında 4 senelik bölümden mezun oldum. 9 Temmuz'da tecil sürem sona eriyor. Ben bu tecil süresini ne kadar daha uzatabilirim? MSB sitesinde 28 yaş yazıyor ama oradaki açıklamayı tam olarak anlayamadım. Epilepsi hastasıyım ve tecilim bittikten sonra heyete girmeyi, olumsuz sonuç çıkarsa tecil ettirip çalışmayı düşünüyorum. Bu konuda bir fikri veya bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek lisans yapmalısın. Tezsiz bir bölüme başvur. Üni bittikten sonra 2 yıl tecil olur daha uzamaz. 28 yaşına kadar maks uzatabilirsin. Ben de aynı durumdaydım yüksek lisans yaptım uzattım 1 hafta sonra 28 yaşıma gireceğim. Doktora yapmazsam askere gitmek zorundayım.

Yüksek lisans yapmalısın. Tezsiz bir bölüme başvur. Üni bittikten sonra 2 yıl tecil olur daha uzamaz. 28 yaşına kadar maks uzatabilirsin. Ben de aynı durumdaydım yüksek lisans yaptım uzattım 1 hafta sonra 28 yaşıma gireceğim. Doktora yapmazsam askere gitmek zorundayım.
Lisans ve daha aşağı seviyede öğrenim görenlerin askerlikleri azami olarak;

a. Lise veya dengi okullarda 22 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar,

b. Fakülte ve yüksekokullar ile meslek yüksekokullarında ise 28 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar, mezun oluncaya veya ilişikleri kesilinceye kadar yoklamaları yapılmadan ertelenir.

Buradan anladığım kadarıyla 28 yaşına kadar erteleme hakkına sahibim.

Lisans ve daha aşağı seviyede öğrenim görenlerin askerlikleri azami olarak;

a. Lise veya dengi okullarda 22 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar,

b. Fakülte ve yüksekokullar ile meslek yüksekokullarında ise 28 yaşını tamamladıkları yılın sonuna kadar, mezun oluncaya veya ilişikleri kesilinceye kadar yoklamaları yapılmadan ertelenir.

Buradan anladığım kadarıyla 28 yaşına kadar erteleme hakkına sahibim.
Hocam senin durumda eğer yüksek lisans yaparsan 28e kadar ertelenir.

Yeni konular

Geri
Yukarı