Sisteme trojan girdi

Emirhan5445

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
2-3 gündür açmıyordum ve şimdi PC'yi açtığımda değişil bir antivirüs programı kurulmuştu ve bır türlü kalkmıyor. Kaspersky ile tarattığımda trojan oldugu ve uzaktan kripto kasıldığı çıktı. Bütün her şeyi kaldırabıldı ama bu dosyayı kaldıramıyor format atayim mi? System 32'ye gırmıs bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atın ama kullanacağız USB önceden o bilgisayara girmemiş olsun ve o USB ile Windows'a girmeyin, takın direkt BIOS'dan boot device olarak seçin. Eğer Windows'a dönerseniz virüs onada sekebilir.

2-3 gündür açmıyordum ve şimdi PC'yi açtığımda değişil bir antivirüs programı kurulmuştu ve bır türlü kalkmıyor. Kaspersky ile tarattığımda trojan oldugu ve uzaktan kripto kasıldığı çıktı. Bütün her şeyi kaldırabıldı ama bu dosyayı kaldıramıyor format atayim mi? System 32'ye gırmıs bu arada.
benimde bilgisayarıma bi oyunun modlarını indirmeye calistim indirdim ama sonraki gün baya yavasladı hatta hesaplarım çalındı kurtardım sıfırladım suan trojan virüs sanırım kaydettgim hesaplara girip duruyo sıfırlamama ragmen napcam

Benim de bilgisayarıma bir oyunun modlarını indirmeye calistim indirdim ama sonraki gün bayağı yavasladı hatta hesaplarım çalındı kurtardım sıfırladım şu an trojan virüs sanırım kaydettgim hesaplara girip duruyor sıfırlamama ragmen ne yapacağım.

Hesaplarınıza hala girebiliyorsanız girin ve hesabınızın şifresini,e-posta adresini değiştirin 2 adımlı doğrulama gibi şeyleri aktifleştirin.bunun dışında yapabileceğiniz şeyler ; güzel bir antivirüs kullanın. -güvenilir olmayan sitelerden oyun modları hatta dosya bile indirmeyin. - indirdiğiniz dosyaları VirusTotal üzerinden mutlaka taratın. - girdiğiniz sitelerin güvenli olup olmadığını kontrol edin ve tarayıcınıza Malwarebytes Browser Guard veya benzeri bir uzantı kurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı