Askerlik 12 ay mı olacak?

Yaklaşık 1-1.5 senedir askere giden bütün arkadaşlarım Kıbrıs'a düşüyor zaten. Kıbrıs dışında personel eksikliği durumu söz konusu olsaydı ustalık için herkesi Kıbrıs'a göndereceklerini düşünmüyorum.
Hocam mesela benim abim mezuna kalmak istiyordu asal şubeye gittiğimizde personel eksikliğinden ötürü eğer üniversiteye gidilmezse tecil hakkı olmaz dedi direk alınır diye söylemde bulundular.

Herkeste üniversite için polonyaya gidiyor anlamadım ucuz diye galiba
Çünkü şuan en mantıklı yer bence polonya sebeplerini sayacak olursam evet ucuz 1 yıl 2500 euro ( en azından benim gittiğim yer ve bölüm ) ve avrupa birliğinde, üstelik bazı kişiler dandik sanıyor ama hayır oldukça gelişmiş ve yaşanılabilir güzel bir ülke. Ha birde üniversite ingilizce + halkta ingilizce biliyor lehçe bilmeden kargo işine felan girebilirsiniz.

Ben oradaki KKTC'nin kendi askerini kast etmiştim aslında. KKTC'de görev yapan TSK askerini değil.
KKTC'de görev yapan TSK askeri de 6 ay yapıyor çünkü.
Hocam bir sorum olacak. ben çift uyrukluyum hem KKTC hem TC. İkametgah belgemi alıp Türkiye'ye yerleşirsem askerliğimi Türkiye'de yapabilir miyim ?

Çünkü şuan en mantıklı yer bence polonya sebeplerini sayacak olursam evet ucuz 1 yıl 2500 euro ( en azından benim gittiğim yer ve bölüm ) ve avrupa birliğinde, üstelik bazı kişiler dandik sanıyor ama hayır oldukça gelişmiş ve yaşanılabilir güzel bir ülke. Ha birde üniversite ingilizce + halkta ingilizce biliyor lehçe bilmeden kargo işine felan girebilirsiniz.
Valla 80k hiçbirşey değil Türkiye'deki dershaneler bile 5'e katlar.

Valla 80k hiçbirşey değil Türkiye'deki dershaneler bile 5'e katlar.
Kesinlikle. Okul parası hazırlıkla beraber 10.000 euronun biraz üstünde tutar 4+1 yıl. Asıl masraf aylık giderler 800 euro civarı. Oda kalan bütün üniversite öğrencileri gibi yarı zamanlı işe girip karşılanıyor. En kötü 4-5 ay alışana kadar cebinden verirsin.

Geri
Yukarı