Askerlik 12 ay mı olacak?

Hocam bir sorum olacak. ben çift uyrukluyum hem KKTC hem TC. İkametgah belgemi alıp Türkiye'ye yerleşirsem askerliğimi Türkiye'de yapabilir miyim ?
Öyle bir ayrıntı bilgiye sahip değilim ne yazık ki. Askeri personelde değilim, sadece zorunlu askerliği KKTC'de yaptım birkaç ay önce döndüm o kadar.

Hayır normal erlerde maaş alıyor. Gidiş ücreti, her ay maaş, dönüş ücreti devlet tarafından karşılanıyor.
Yol ücretleri yeterli olmasa bile yakın bir seviyede oluyor en azından.
Harçlık değilmi o? Maaş olarak geçmiyor diye biliyorum verdikleri harçlıkta para bile değil iki kuruş otobüs parasına yeter anca

Arkadaşımın askerdeki arkadaşının olduğu bölüğe bildirge gitmiş. Personel eksikliğinden dolayı sözleşmeli er için belirli bir sayı varmış ve eğer o sayıya ulaşılmaz ise süre 12 ay olacakmış. Ya kota dolacak ya da lisans mezunlarına ayrıcalık yapılıp 6 ay olacakmış, böyle bir şey gerçekten var mı yoksa doldurma bilgiden mi ibaret? Bilgisi olan dile getirirse çok sevinirim.
6 ay askerlikte zaten gerçek bir askeri eğitim almıyor insanlar. Bedelliye para vermemek için 6 ay giden çok. 12 ay olursa bedellide yoğunluk olur diye düşünüyorum. Bilemeyeceğim herşey olabilir bedelli parasına sürekli zam geliyor kimse gitmiyor 12 ay olursa matrixe bağliyacak zaten. Hayatından 1 sene ver 122 bin tlden kurtul yada 122 bin tl ver ömründen 1 yıl kısalmasın. Doğru düzgün askerlik eğitimi yok eline silah alırsan yat kalk şükret. Hani eğitim olsa hadi neyse diyecem millet gidio 6 ay koğus uyan koğuş koş burası temizlensin bu patatesler soyulsun diye diye resmen 6 ay amelelik yapıyor.

Geri
Yukarı