Askerlik Kilo Sınırından Muaf Olunursa İşe Ne Zararı Olur?

Evet yere paspas atıp "komutan" köleliği yapmak vatan göreviydi, 6 ay harcamak yerine bir sahibine gidebilirsiniz.

Benim kilom diğer askerlerin iki katı olmasına rağmen, aynı antrenmanları ve işleri yaptırdılar. Sonuç olarak bel diski kaydı ve kolumu sakatladım. Davalar hala sürüyor.

Boy kilo sınırının epey üzerinde olduğum halde, keyfi şekilde elverişlidir kararı verildi. Neyse sıkıntı değil dedim gittim. Sınırın üstündeki askerlere hafif, masabaşı işler veriliyor kafana takma dediler, hiç öyle olmadı. Diğer askerlerle tamamen aynı askerliği yaptım.

Sporla alakam olmadığı için resmen işkence çektim. Sakatlanacağıma emindim ve öyle de oldu. Ayrıca komutanlar tarafından mobbinge maruz kaldım.

Yorumlarda erkeklik taslayan arkadaşlar neler yaşadığımızı anlayamadığı için saçmalamalarını normal buluyorum. Bana hiçbir katkısı olmadı. Aksine fiziksel ve mental olarak kalıcı hasar bıraktı. Şimdi biraz ağırlık kaldırsam iki gün yataktan kalkamıyorum.

Yani biraz empati yapmanızı rica ediyorum. Boşuna birbirinizi kırmanın anlamı yok.

Geri
Yukarı