Askerlik mi Komiserlik mi

Aynen öyle, kesinlikle dışarıdan görüldü gibi değil. Çoğu ya ailesi istediğinden yada dışarıdan havalı bir şeymiş gibi göründüğünden dolayı asker olmak istiyor fakat içine girdiğinde hiç öyle değil. Pişman olup geri dönemeyenler, sırf ordu'dan dışlanmak için firar eden komutanların sayısı epey fazla.

En son olacağım mesleklerden birisi avukatlık yada savcılık. Benimde dediğim gibi asker dayım var konuştum onunla ama o kadar bir şey demedi (size yalancı demek istemedim). Bence de komiserlik daha üst bastı şimdi :D

En azından askeriye gibi kapalı kutu olmadığı için ve genelde halk içinde yaşadığın için polislik yine daha iyi de onun da zorluğu var. Böyle göründüğü gibi kolay değil. Orda da ayağını kaydıranlar olacak. Yine aynı mantık. Sadece biraz daha halkın içindesin.

En azından askeriye gibi kapalı kutu olmadığı için ve genelde halk içinde yaşadığın için polislik yine daha iyi de onun da zorluğu var. Böyle göründüğü gibi kolay değil. Orda da ayağını kaydıranlar olacak. Yine aynı mantık. Sadece biraz daha halkın içindesin.
Şöylede düşünmek lazım hangi meslek olursan ol her zaman ayağını kaydırmak isteyen birileri olacak.

Asker olduğun zaman ayrı bir dünyada olacaksın. Halkın içinde olmayacaksın. 20 yılın ardından halkın içine çıkınca dışarıdaki dünyayı öğrenmekle uğraşmazsın en azından. Zaten asker olacaksan da havacı ol.

Asker olduğun zaman ayrı bir dünyada olacaksın. Halkın içinde olmayacaksın. 20 yılın ardından halkın içine çıkınca dışarıdaki dünyayı öğrenmekle uğraşmazsın en azından. Zaten asker olacaksan da havacı ol.
Zaten ilk başta kara istiyordum ama sonradan hava daha cazip geldi.

Karacı olmak düşüneceğin en son şey olsun. Tabii sürekli tayin olup Türkiye'nin en ücra köşelerine gitmek istiyorsan o ayrı mesele.

Karacı olmak düşüneceğin en son şey olsun. Tabii sürekli tayin olup Türkiye'nin en ücra köşelerine gitmek istiyorsan o ayrı mesele.
İlk başlarda düşünüyordum. Sonra havacılık daha cazip geldi. Denizcilikte ise bir gemide kısılıp kalmak istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı