Askerlik nasıldır?

İki yıl sonra umarım yine burada olabilirim, umarım siz de olursunuz, o zaman da fikrimin değişmediğini size kanıtlayacağım. Arkadaş gerçekten istiyorsa önünde sağlık engeli de yoksa fikri değişmez.

Genelde askerde insanların ruh sağlığı bozulmaya başlar ama senin şimdiden bozulmuş sanırım. Askerliği bu kadar çok isteyen birinin ruh sağlığı hakkında oldukça kötümserim.
Hem paraya zam yaptılar hem de 18 günü 1 aya çıkarttılar. Temmuz'da 48bin lira olacak dedikoduları var. Hayata başladığımız borç miktarına bak. Bir de Kyk borcu olanlar var bunun üstüne. Yazık ya.

Ben 15bin verdim, 18 gün yaptım :)

Genelde askerde insanların ruh sağlığı bozulmaya başlar ama senin şimdiden bozulmuş sanırım. Askerliği bu kadar çok isteyen birinin ruh sağlığı hakkında oldukça kötümserim.
Sağlıklıyım, gayet sağlıklıyım. Neden böyle düşündüğünüzü sorabilir miyim acaba? Olumlu bakmamanızı anlayabilirim fakat tanımadığınız bir kişinin ruh sağlığı hakkında yorum yapmanız ne kadar etik?

Sağlıklıyım, gayet sağlıklıyım. Neden böyle düşündüğünüzü sorabilir miyim acaba? Olumlu bakmamanızı anlayabilirim fakat tanımadığınız bir kişinin ruh sağlığı hakkında yorum yapmanız ne kadar etik?
Kendi tahminim bu son uzman çavuş alımlarından sonra askere niteliksiz insanların gittiğini sanıyor. Hava, kara harp okullarından bir haber arkadaşa benziyor. Oralara çok iyi puan almış zeki öğrenciler gidiyorda haberi yok.

Kendi tahminim bu son uzman çavuş alımlarından sonra askere niteliksiz insanların gittiğini sanıyor. Hava, kara harp okullarından bir haber arkadaşa benziyor. Oralara çok iyi puan almış zeki öğrenciler gidiyorda haberi yok.
Sonunda beni anlayan birisi. Çok teşekkür ediyorum hocam. Harp Okulunu bir üniversite olarak görmüyorlar sanırım. Onlar nasıl bir üniversite okuyup meslek sahibi oluyorsa bu da aynı şey.

7. sınıf öğrencisiyim (Lütfen kararın değişecek falan yazmayın, sadece bilgi almak istiyorum.) Asker olmak istiyorum. Ayrıntılı bilgi verebilir misiniz? Mesela acemi kampı ve uzmanın farkı ne, nasıl askerde kalırım? Artık savaşlar falan olmadığı için savaşla değişmiyor rütbeler, onlar nasıl değişiyor? Şimdiden teşekkür ederim.
Bende senin yaşındayken astronot olmak istiyordum ama şu an ne olacağım konusunda pek fikrim yok. Zamanla düşünceler için değişebilir. Eğer hala tavsiye istiyorsan 12. sınıfta MSÜ sınavına gir.

Düşük rütbenin bence en kötü yanı da 50 yaşına gelmişsin, bir sürü şey görmüş geçirmişsin ama karşına 20'li yaşlarında bir harbiyeli çıkıyor ve sana emir veriyor. Küfür ediyor, fırçalıyor sesini çıkartamıyorsun. Çünkü o senden 2 yıl fazla okul okudu.

Aynı zamanda örneğin astsubay olarak mezun olduğunda, 50 yaşına da gelsen astsubaysın.
Subay olup, teğmen olarak mezun olursan binbaşı, albay gibi rütbelere ulaşıyorsun :)
Maaşın da haliyle epeyce artıyor :)

Çok uzun bir mesaj yazdıktan sonra çok siyasi olduğu gerekçesi ile sildim. Sadece son bir mesaj yazacağım bu konu ile ilgili. Askerlik yapıp kararları bir sivilin(hatta o bile vermiyor kararı onunda üstünde padişahımız var artık) verdiği bir piramite girmek istiyorsanız sizi tutan yok. Askerliğin ve ordunun ne kadar boşaldığını ise yeni anayasada sözde ordu korumasında olan ilk 4 madde değişince göreceksiniz.

Her görevden ne kadar düşman öldürürsen General o kadar XP veriyor ve rütbe atlıyorsun, ilk görevler sıkıcı gelebilir, oyunun ilk 30 günü aşırı bayıyor, sürekli yan görev yapıyorsun. Bir yerden sonra ana görevlere geçiyorsun, olayın en kötü yanı HP kasamıyorsun, ölünce simülasyonun en başına atıyor seni.

Yazdığım ironi veya troll gelebilir ama işi biraz mizah ile anlatmak istedim, okurken sadece konudan farksız ironi yaptığımı sanmayın, bunları gerçeğe dökerek düşünün ki olaylar gerçekten böyle ilerliyor.

Hocam sadece bilgi istemiştim bende biliyorum değişibileceğini :(
18 yaşına geldiğinde MSÜ sınavına girebilirsin. Sınavı ve mülakatları geçersen subay veya astsubay oluyorsun.
Eğer istekliysen kararın değişmez. Benim sağlık problemlerim olmasaydı askerlikten başka bir şey düşünmezdim.
Sınavın adına bakıyordum bulamadım teşekkür ederim.

Geri
Yukarı