Askerlik sefer görev emri ne demektir?

techno2018

Kilopat
Arkadaşlar yıllar önce askerlik yaptım orada bize yüzlerce kağıt imzalatıyorlardı ve neredeyse hiçbirini okumadan imzalıyorduk. Bugün haberlerde çıkan seferberlik yönetmeliği gibi şeyleri okuyunca neler oluyor diye bir girdim baktım. Döneminiz yedeklik dönemi XXX yıl kalan yedeklik döneminizdir diyor. Bu askerlik yapan herkeste oluyor mu? Galiba beni tekrar canları isteyince askere çağırabiliyormuş. Bu yedeklik dönemi askerlik yapan herkeste geçerli mi? Yoksa bana askerde gıcık olan yazıcı çocuk bir kağıt imzalatıp beni özellikle yedekliğe aldırmış olabilir mi?

Yedeklik vazifesi, Ülkenin herhangi bir savaşa girmesiyle birlikte -seferberlik olursa- tekrar askere çağıralacak kişilere yedek asker denir. Yedeklik süresince eğer bir seferberlik ilan edilirse tekrar askere çağırılırsınız. Yedeklik süresi bitince tekrar askere çağrılma gibi bir durumunuz bulunmuyor.

Yedeklik vazifesi, Ülkenin herhangi bir savaşa girmesiyle birlikte -seferberlik olursa- tekrar askere çağıralacak kişilere yedek asker denir. Yedeklik süresince eğer bir seferberlik ilan edilirse tekrar askere çağırılırsınız. Yedeklik süresi bitince tekrar askere çağrılma gibi bir durumunuz bulunmuyor.
Beni bu yedekliğe kim yazdırdı bilmiyorum ama belki herkesi yazıyorlardır. Bana gıcık yazıcı bir çocuk vardı o özellikle yazdırmış olabilir mi şüphelenmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı