Milli savunma bakanlığından "Sefer görev emri tebliği" belgesi evime geldi

Birisi şöyle dedi bu konuyla ilgili bana:

İleride 3.dünya savaşı gibi ya da çok ciddi bir şekilde ülkemiz savaş halinde olursa, ülkede seferberlik ilan edilir ve seferberlik ilan edildiğinde gitmen gereken yeri sana söyleyecekler ve bunu kayıt edecekler sadece onun için çağırılıyorsun dedi.

Doğru mudur bu? 10 gün askere gitme olayı saçma geldi bana baya.

@Okan Demiray

Birisi şöyle dedi bu konuyla ilgili bana:

İleride 3.dünya savaşı gibi ya da çok ciddi bir şekilde ülkemiz savaş halinde olursa, ülkede seferberlik ilan edilir ve seferberlik ilan edildiğinde gitmen gereken yeri sana söyleyecekler ve bunu kayıt edecekler sadece onun için çağırılıyorsun dedi.

Doğru mudur bu? 10 gün askere gitme olayı saçma geldi bana baya.

@Okan Demiray
Seferberlik durumunda herkes gidecek o yüzden pek takılacak bir şey değil.

Yani bu 10 gün askerlik olayı bana acayip saçma gelmişti bu ortadan kalktı sonuçta değil mi? :D
E devlete gir. Orada 'askerliğim' yaz. Orada bu çıkar. Savaş çıkarsa,alırlar. Yeşil yazan tarihe kadar savaş çıkmazsa eğer,gitmezsin. Çıkarsa gidiyoruz. Evden kürek al :D Valla Allahın gücüne gitmesin de,çok daraldım artık :D Gözüm görmüyor,ben her şeye okeyim :D

Dosya Ekleri

• asssx.png
    asssx.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 40
E devlete gir. Orada 'askerliğim' yaz. Orada bu çıkar. Savaş çıkarsa,alırlar. Yeşil yazan tarihe kadar savaş çıkmazsa eğer,gitmezsin. Çıkarsa gidiyoruz. Evden kürek al :D Valla Allahın gücüne gitmesin de,çok daraldım artık :D Gözüm görmüyor,ben her şeye okeyim :D
Tamam ama neden ben yedek dönemindeyim mesela onu anlamadım. Ben böyle bir şeyi seçmedim.
Bu bizim elimizde olan bir şey değil sanırım değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı