Askerlik tecil cezası var mı?

Ne demem gerekiyor? 4 ay oluyor biteli.
Ama e-devlet de askerlik ile ilişkisi yoktur tecilli görünüyor?
e-Devlet üzerinde öyle yazması önemli değil. Okulun devam ettiği sürece otomatik olarak tecil ediyor. Okulun bittiyse diplomanı ya da mezuniyet belgeni alıp askerlik şubesine gitmelisin. Gişenin önüne gittiğinde ne işlemi yapmak istediğini sorduklarında mezun olduğunu ve diploma ile erteleme hakkını kullanmak istediğini söylemen yeterli. Sonra form dolduracaksın vs. gibi bir iki işlem var. Detayları sana açıklayacaklar.

Merhabalar, bu sene tecil ettirmiştim okuldan dolayı, lise son sınıftım lakin 3-4 ay önce okul bitti. Tecil duruma bakınca hala tecilli görünüyorum ama belgede tecil şartları devam ettiği sürece diyor.

Şu an tecil şartlarım devam etmiyor mu yani lise bittiği için YKS sınavına girmiştim ama tercih yapmadım, boştayım yani şu an.
Tecil şartlarım devam etmediği için otomatik iptal olması gerekmez mi?
Yoksa iptal olmuyor ve ceza olarak mı işliyor tecil şartları devam etmediği için?
Hocam yanlış anlamazsanız bir soru soracağım. Nasıl oldu da 21 yaşında liseyi bitirdiniz? Sınıfta mı kaldınız yoksa geç mi başladınız?

Kaçak geziyorlar da gidecek vakit şube de şundan şundan bu kadar cezanız var demesinler onlara da bana da :D

Sorun olmaz. Bekleyebilirsin.

Okulu genelde 1 sene falan daha uzun düşünerek 1 sene veya bir süre daha ileriye atarlar. Hemen gitmek istemiyorsan o süre sonuna kadar takıl, sonra gidersin.

Millet kaçak geziyor.

e-Devlet üzerinde öyle yazması önemli değil. Okulun devam ettiği sürece otomatik olarak tecil ediyor. Okulun bittiyse diplomanı ya da mezuniyet belgeni alıp askerlik şubesine gitmelisin. Gişenin önüne gittiğinde ne işlemi yapmak istediğini sorduklarında mezun olduğunu ve diploma ile erteleme hakkını kullanmak istediğini söylemen yeterli. Sonra form dolduracaksın vs. gibi bir iki işlem var. Detayları sana açıklayacaklar.

Otomatik tecil edilmedi bende lise olduğu için sanırım, ben elden gidip 1 yıl önce tecil ettirmiştim.
Okul bittiği gibi mi bu işlemi yapmam gerekirdi acaba şu an 5 ay oldu okul biteli bir ceza verilir mi?

Hocam yanlış anlamazsanız bir soru soracağım. Nasıl oldu da 21 yaşında liseyi bitirdiniz? Sınıfta mı kaldınız yoksa geç mi başladınız?

İkisi de hocam geç yazıldım ek olarak sınıfta kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bu sene tecil ettirmiştim okuldan dolayı, lise son sınıftım lakin 3-4 ay önce okul bitti. Tecil duruma bakınca hala tecilli görünüyorum ama belgede tecil şartları devam ettiği sürece diyor.

Şu an tecil şartlarım devam etmiyor mu yani lise bittiği için YKS sınavına girmiştim ama tercih yapmadım, boştayım yani şu an.
Tecil şartlarım devam etmediği için otomatik iptal olması gerekmez mi?
Yoksa iptal olmuyor ve ceza olarak mı işliyor tecil şartları devam etmediği için?

.

Mezun olduktan sonra 2 ay içinde gidilmeli gibi şeyler yazılmış ama ben açıkçası pek inanmıyorum. Daha geç şubeye gidip rahatlıkla askerliğini erteleyen tanıdıklarım var fakat ben hiçbir zaman bu kadar geciktirmedim.

Sen de bu konuyu 1 hafta önce açmışsın. Aradan geçen sürede bin kere askerlik şubesine giderek işlemlerini halledebilirdin. Yoğun olmadığı zamanlarda max. 20 dakikada işlemler tamamlanıyor. Buradan sorular sormaya devam ederek askerlik işlemlerini tamamlayamazsın. Yarın ilk işin şubeye gitmek olsun. Yanına kimliğini ve diplomanı al. Üzerinde USB bellek vs. gibi şeyler olmasın. Askeri bölge olduğu için izin vermiyorlar. Hadi kolay gelsin kardeşim.

Geri
Yukarı