Askerlik Tecil Ettirme

ple4se

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben 4 yıllık bir üniversite bitirdim(lisans). Son senemdeyken daha okuldan mezun olmadan başka bir açık üniversiteye kayıt oldum. İlk üniversitem bittikten sonra hiç şubeye gidip tecil işlemi yapmadım ve e-Devlet'te öğrenci olduğu sürece 2023'e kadar tecillidir diye gözüküyordu. Ben de zaten öğrenciyim hala diye hiç kurcalamadım. Bugün tekrar baktığımda 2022 olarak gözüküyordu yani tam ilk üniversite mezuniyetimden 2 sene sonra. Açıkta okumam askerliğimi 29 yaşına kadar tecil ettirebilmem anlamına gelmiyor mu ya da belli bir süre boyunca? Bu konu hakkında arayıp sorabileceğim bir numara var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Askerlik şubesine direk sorabilirsin ayrıca 4 yıllık bir üniversite bitirdiğin için yüksek lisans yapmadığın sürece tecil ettiremezsin.

Askerlik şubesine direk sorabilirsin ayrıca 4 yıllık bir üniversite bitirdiğin için yüksek lisans yapmadığın sürece tecil ettiremezsin.
Aynı bölüm ve aynı sınıftan mezun olduğum arkadaşımla aynı anda ikinci üniversiteye kayıt olduk. Onun tecilinde herhangi bir değişiklik yokken benim ki 2 sene azalmış neredeyse. Okulla görüştüm. Bizi ilk üniversite olarak göstermeniz gerekebilir dedi. Talep oluşturdum bekliyorum.

Aynı bölüm ve aynı sınıftan mezun olduğum arkadaşımla aynı anda ikinci üniversiteye kayıt olduk. Onun tecilinde herhangi bir değişiklik yokken benim ki 2 sene azalmış neredeyse. Okulla görüştüm. Bizi ilk üniversite olarak göstermeniz gerekebilir dedi. Talep oluşturdum bekliyorum.

Ha pardon mezun olmadan demişsin görmedim o zaman sorun olmaması lazım.

Geri
Yukarı