Askerlik tecil ettirme

Lukmellow

Decapat
Daha fazla  
Ben haziran da 2 yıllık bölümden mezun oldum. Daha sonra sınava girip 4 yıllık AÖF bölümünü kazandım ancak askerliğim kendiliğinden tecil ettirilmedi. e-Devlet'de yoklamayı tamamlamanız için son 28 gün diyor. Askerlik şubesine gidip kendim mi tecil ettirmem lazım? Eğer böyleyse götürmem gereken belgeler nelerdir?

Ben haziran da 2 yıllık bölümden mezun oldum. Daha sonra sınava girip 4 yıllık AÖF bölümünü kazandım ancak askerliğim kendiliğinden tecil ettirilmedi. e-Devlet'de yoklamayı tamamlamanız için son 28 gün diyor. Askerlik şubesine gidip kendim mi tecil ettirmem lazım? Eğer böyleyse götürmem gereken belgeler nelerdir?
Asker alma şubesine git. Belgeye gerek yok E-devlet üzerinden her işi hallediyorlar.

Sadece kimlik gerekli.

İlk önce AÖF bürosuna gidin, bazen sistemsel sıkıntılardan dolayı kendi kendine tecil yapmıyor. Güncelleme işleminden sonra hala tecil olmazsa askerlik şubesine gidin.

Benzer bir problem benim de başıma geldi, AÖF bürosuna durumu anlattım, 2-3 gün içinde tecil oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı