Çözüldü Askerlik tecil işlemleri (yüksek lisans)

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Uzumaki

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben tezli yüksek lisans öğrencisiyim. 2019 yılında lisanstan mezun oldum ve aynı yıl yüksek lisansa başladım. Askerlik durum belgemi sorguladığımda hep 31/12/2019 tarihine kadar askerlikle ilişiğimin olmadığını görüyordum. Yeni okulumun bir şekilde tecil işlemlerini halletmesini bekledim. Olmayınca da iş başa düştü. Bulunduğum şehirdeki askerlik şubesine gittim. Bana asal yoklama başvurusu yapmam gerektiğini söylediler. Edevlet üzerinden önce bir başvuru yaptım daha sonra da aile hekiminden muayene oldum. Sistemi kontrol ettiğimde askerlik durum belgemde 'sinif veya tertibat bekleniyor. ' Yazıyor. Bu ne demek oluyor? Askerliğimi tecil ettirmek için ne yapmalıyım? Hizmet tercih işlemleri kısmında da tecil ile ilgili hiçbir madde yok. O yüzden o işlemi henüz gerçekleştirmedim.

Çözüm
Abim, 29 yaşına kadar tecil ettirebilirsin. Okulun yapacak tecilini. Sen neden alıp başını gidiyorsun?
Lisansda 29, yüksek lisansda 35.

Okulun halletmesi lazım eğer ki halletmez ise sen öğrenci belgeni al askerlik şubesine git. Sıkıntı yaratacak bir durumun yok merak etme.
Abim, 29 yaşına kadar tecil ettirebilirsin. Okulun yapacak tecilini. Sen neden alıp başını gidiyorsun?
Teşekkür ederim. Öğrenci işleriyle daha önce görüştüğümde MSB ile ortak çalıştıklarını ve otomatik olarak sistem tarafından halledildiğini söylediler. Ama halledilen herhangi bir şey olmadı. Böylelikle şubenin yönlendirmesiyle yoklama başvurusunu da yapmış bulundum. Dediğiniz gibi öğrenci işleri çözecekse sanırsam dilekçe yoluyla çözülecek.
Lisansda 29, yüksek lisansda 35.

Okulun halletmesi lazım eğer ki halletmez ise sen öğrenci belgeni al askerlik şubesine git. Sıkıntı yaratacak bir durumun yok merak etme.
Teşekkür ederim. Keşke bu konudaki asıl yetkili kişilerde olaya sizin gibi yaklaşabilse. Telefonda, şubede her yerde azarlandım neredeyse.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı