Askerlik yasası onaylandı!

Böylelikle askerlik 6 aya düştü, sürekli bedelli askerlik geldi. Bakaya ve yoklama kaçağına bir kereye mahsus bedelli askerlik hakkı getirildi.

ERKEN TERHİS NE ZAMAN OLACAK?
Yeni askerlik sisteminin maddelerinin onaylanmasının ardından Resmi Gazete’de yayınlanması beklenecek. Ardından da askerlik hizmet süresi düşeceği için yaklaşık 130 bin asker erken terhis olacak. Önemli bir değişiklik yapılmaması durumunda kanunun Resmi Gazete’de yayınlanmasının ardından kısa bir süre sonra erken terhislerin başlaması bekleniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ordu asker yetiştirmek yerine ayak işleri yaptıracak temizlikçi arıyorsa bedelli yapmak mantıklı tabii. Hem böylece göreve hevesi olanlarla devam etmek için, askerliğin profesyonelleşmesi için bir fırsat doğuyor. Ama 6 ay için 30 bin vermem. Versem bile 20 gün sonra döneceğim bir şey için asker selamları, pozları vermem, vatani görevimizi yapmaya gidiyoruz diye paylaşmam. Her gidenin savaşmadığı, vatani görevin sadece can vermek olmadığının bilincinde olarak söylüyorum, yine de hassasım. Ben kendimi devletin bedelli imkanını kullanmış bir vatandaş olarak tanımlardım, asker değil.

Son düzenleme:
Desene bize yol gözüktü.
Resmi gazetede yayınlandığı an Allah'a ısmarladık. 😊

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı