Askerlik zor mu?

370335

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba askere okumadığım için galiba er olarak gideceğim ve er olarak gidersem ayak işleri yapacağım galiba okumasam bile bir sınava girip rütbemi yükseltebiliyormuşum askerlik hakkında bana bilgi verir misiniz yaşım 16.

Zorunlu askerlik 2023'te kalkmazsa yakın zamanda sıra bana da gelecek hazırlıklı olmalıyım.

Gideceğin usta birliğinin disiplin seviyesine göre zorluğu değişir. Bazı birlikler nöbet odaklı ilerler, biraz rahat takılabilirsin ama bazı birlikler de organizasyon odaklı ilerler ve disiplin seviyesi yüksek olduğu için yorar. Rütbe olayına gelirsek uzmanlık için birliğinden izin alıp sınavlara girebiliyorsun. Benim zamanımda kazananlar askerlik sürelerini doldurmadan gitmişti. Süre 6 aya düştükten sonra neler değişti bilmiyorum ama şubeyi arayarak bilgi alabilirsin.

Gideceğin yere göre zorluk değişir. Doğuda özellikle sınırlara yakın bölgelerde askerlik yapmak her durumda zor. Hem eğitimler daha yoğun oluyor hem iklim şartları kış aylarında zorluyor. Batıda askerlik yapmak daha kolay ama onda da cidden ayak işleri dışında yapacak pek bir şey olmuyor. Eğitimler daha az yoğun, günün çoğu bir şeyleri beklerken geçiyor.

Geri
Yukarı