Askerlikten bunalmak

Merhaba, şu an da haberci olarak askerliğimi ifa ediyorum, safagim 50 ama o kadar bıktım, sıkıldım ki kalbimde boyle ağrı oluyor. Sanki bitkinim, ustumde tonlarca sorumluluk var, basımdaki komutan Full baski uyguluyor. İyice bıktım. Anlatabileceğim, sizden ricam tavsiyesi olan varsa yalvaririm soylesin, özellikle benim gibi tecrübe yaşamış ama bitirmiş kişiler.
Resimden anlamazdım, gün boyu resim çizdiğim dönemler oldu. Kitap okumayı sevmezdim 15 günde 20 kitap bitirdim. Sesim kötüydü, durmadan şarkı söyler hatta ardımdan şarkılar uydurup bestelerdim. Kafa dengi bir kişi olunca da biraz geçiyor zaman. Şimdi 15-20 günün kalmış, telefonunda var buraya girebildiğine göre, müsait olduğunda film izle, ben 6 ay telefonsuz geçirdim, aylarca müzik bile duymadım, haber bile izleyemedim. O yüzden çok düşünme, görevin ne ise ona odaklan, kantinci isen mesela rafları düzenle dur. Yapacak bir şey cidden yok bunların dışında.

Ben askerde silahçıydım. Yani Tabur silahçısıydım. 500 kişinin silahı bana zimmetliydi. Odada sabah 6'dan akşam 6'ya kadar kilitli (gerçek anlamda) kalmak başta çok güzel gözüküyordu ama şafağım 25ken neden yaşıyorum? Neden Türkiyede doğdum? Ölsem ne olur ki? Birisiyle Kavga mı edeyim? Diyerek kendi kendime konuştuğumu ve neredeyse deliye döndüğümü fark etmiştim. Askerlik bittikten sonra 1 ay kafamı dağıttım, yedim, içtim ve eğlendim. Şu an 8 ay geçmiş olsada çoğunu unutsamda özgürdüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı