Askerlikten önce sistem toplanmalı mı?

onryilmz

Hectopat
Oyun ağırlıklı bir sistem toplamak istiyorum, yaklaşık 6000 - 6500 tutuyor. RAM'i 8 GB alacağım (sonradan 8 GB daha ekleme), SSD'yi sonradan ekleyeceğim, ekran kartını GTX 1050 Ti alarak (sonradan GTX 1060 6 GB ile değişecek) miktarı 4000'e kadar indirebildim. Yaza askere gideceğim ( kısa dönem ). Sizce 4000 TL'lik sistemi kurup askerden gelince eklemek istediklerimi mi alayım? Yoksa sadece GTX 1060 6 GB alıp askerden gelince mi sistem kurayım? Ekran kartının en pahalı bileşen olması ve artışta olmasından böyle bir yöntem düşündüm ancak askerden döndüğümde 2000 serisi ekran kartları duyurulmuş olur. GTX 1060'dan pişmanlık yaşar mıyım? Sizler ne düşünürsünüz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu modelde 1060 var. Performans ve ısı farklılıklar gösterir ama kasa aynı.
Kısa inceleme: Dell Inspiron 15 7000 7577 (i5-7300HQ, GTX 1060 Max-Q)
Biraz araştırırsanız eski konularda da böyle denildiğini görebilirsiniz.
Ama sonuç ortada bence bunun abartılacak bir yanı yok geçmişten ders çıkarırsak yüksek ihtimalle dolar artmaya devam edecek.
Adam haklı fazlaca abartılıyor. Doların arttığını zaten herkes biliyor, adam zaten kısa dönem yapacak 5 ay gibi. Yani bu zamana kadar 7 8 lira olacağını sanmak abartı bence de.

Ne kadar sürede 7-8 olur ona bir şey diyemem, ben sadece 7-8 olacağını tahmin ediyorum dedim. Şuan herkese abartı geliyor bu değerler normal olarak. Bundan 5 yıl önce dolar 5 olacak diyenlere de böyle deniliyordu ama şuan 4,50'yi görmüş durumda. Bizim ülkemizin bakış açısı değişmediği sürece(Yine kendi fikrim olarak söylüyorum) batmaya devam edeceğiz. Neyse konuyu dağıtmayalım.

Ne kadar sürede 7-8 olur ona bir şey diyemem, ben sadece 7-8 olacağını tahmin ediyorum dedim. Şuan herkese abartı geliyor bu değerler normal olarak. Bundan 5 yıl önce dolar 5 olacak diyenlere de böyle deniliyordu ama şuan 4,50'yi görmüş durumda. Bizim ülkemizin bakış açısı değişmediği sürece(Yine kendi fikrim olarak söylüyorum) batmaya devam edeceğiz. Neyse konuyu dağıtmayalım.
Sorun o değil. Adam askerden geldikten sonra mı toplayayım yoksa önce mi diyor fakat siz dolar 7 8 lira olur şimdi toplayın diyorsunuz bizim eleştirdiğimiz kısım o kadar kısa sürede olmayacağını belirtmemiz. Eninde sonunda olur mu olur orasında herkes hem fikir. Arkadaşın bahsettiği süre 5 6 ay.

Arkadaşlar durum ortada malesef,kendimden yola çıkarak söyleyeyim 8 ay önce 2.400 tlye aldığım gtx 1080 ekran kartının şuanki güncel fiyatı hepimizi ağlatacak cinsten. Doların ne zaman 7-8 tl olacağını bilemem ama bu gidişle çok da uzun zaman alacağına inanmiyorum..

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı