Asosyal biri üniversitede zorlanır mı?

Kanka yanlış anlama ama hayatında ne kadar süre böyle devam edebileceksin ki ? Kolay değil biliyorum ama zor da değil. Bende böyleydim, eğer hocaların ve arkadaşların iyi ve neşeli insanlardan olursa şanslısın sana selam vermeden bile geçmiyorlar. Sunum yapmakta utanılacak bir şey yok. Eğer sorunun dış görünüş veya kendin olduğunu düşünüyorsan baştan hata yapıyorsun, her tipten, her kültürden, her yaştan insan var.

Bu sene üniversiteye geçiyorum. Biraz asosyal ve iletişim kabiliyeti düşük biriyim. Özellikle sunumları vs nasıl yapacağım bilmiyorum. Asosyal birisi zorlanır mı?
Allah başka dert vermesin. Zorlanıp zorlanmayacağını biz bilemeyiz bence ama fikrimi söylemek gerekirse lisede bile zorlanabilirsin sadece üniversite değil.

Üniversite ve kampüs hayatı tamamen farklı bir şey hocam. Eminim bölümünden kafa dengi bir kaç kişi bulup kaynaşırsın.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocamın dediği gibi kafanıza bu şekilde kodlamayın. Onun üstüne gidin ve kendinizi geliştirmeye bakın.

Neye göre kime göre? Diğer insanların vücutlarına veya hislerine pis, kaka kendime şahane! ne ala memleket. Hayatımda sayılı gördüğüm narsistik insanlardansın. Herkes öyle anasının karnından bak ben ne civan delikanlıyım demeye çıkmıyor.

Bir şey olmaz. Zamanla yenersin.

Neye göre kime göre? Diğer insanların vücutlarına veya hislerine pis kaka kendim ne ala memleket. Hayatımda sayılı gördüğüm narsistik insanlardansın. Herkes öyle anasının karnından bak ben ne civan delikanlıyım demeye çıkmıyor.
"nasil bu konuda kendimi gelistiririm?" degil "zorlanir miyim, sunum yapmasam olur mu?" sorusunu soran adam dogduktan 50 yil sonra bile civan delikanli olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı