Asosyal biri üniversitede zorlanır mı?

Hayır, sorun yaşamaz. Herkes kendi karakterine, kendi kafa yapısına göre birileriyle mutlaka karşılaşıyor. Tabi kendi karakterinize aykırı gruplarla beraber takılmak isterseniz çok yapay ilişki oluyor bu ve zaten kısa süre sonra bir şeylerin yanlış gittiğini farkedersiniz.

Kesinlikle kendinizi bir yere ait hissetmek için zorlamayın. Sonu net mutsuzluk ve huzursuzluk olur. Er yada geç kendinizi rahat ifade edebildiğiniz ortama girersiniz okulda.

Son düzenleme:
Üniversitedeyken apartta tek başıma kalırdım ve neredeyse hiç konuşmazdım. Ailemle telefonda konuşmamı saymazsak yüz yüze kimseyle konuşmadığım süreyi sayardım, günler haftalar olurdu. İnanmazsınız ama rekorum 77 gün boyunca yüz yüze kimseyle konuşmamak olmuştu.

Bir kere genç olup üniversite okuyacaksın. Böyle kalırsan bu fırsatı kaçırırsın ve ileride pişman olursun. Sosyal aktivitelerden komle geri kalmak bir kenera sınavlarda çıkacak sorulardan tut konulara, ders notlarından tut stajlara, böyle şeylerin bilgileri millet arasında dolaşırdı ama benim haberim olmazdı. Sınıfta sessizce otururken kulak kabartırdım ama soramazdım. Hep herkesten geri kalırdım. Bir keresinde ameliyat oldum ve iki hafta okula gitmedim. Kimse neredeydin demedi, hocalar bile.

Şimd buraya sayfalarca iç dökmeyeyim. Kısacası çok pişmanım. Biraz atılgan olabilsem belki de çok daha farklı bir hayatım olurdu. Sadece üniversiteden bahsetmiyorum şimdi bile aynıyım ve mutsuzum. İşten dışarı çağıryorlar ama reddediyorum. O zamanlar açılabilsem düzelirdim ama şimdi değişemiyorum çünkü 30'a geldim. Bu saatten sonra karakter değişimi zor ama sen daha gençsin. Sunumu dert edeceğine konuşmayı dene, çevren olsun, insanlarla konuşmayı öğren.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam nokta koymadım diye 1 saat ceza verdiler cevap yazamadım keşke silmeseydiniz. Gerçekten yardımcı olmaya çalışan bir siz varsınız. Sağ olun okudum yazdığınızı.

Hocam ben çocukken okulda dershanede falan çok asosyal bir çocuktum ama 2 3 arkadaşınız veya sevgiliniz vb. olunca çiçek gibi açılırsınız.
1 Tane var hocam arkadaşım oyundan tanıştık.

Öyle bir şey olmaz. Ortaokul değil orası. Yetişkin adamlarsınız.
Hocam siz 15 yaşında değil miydiniz ne ara üniversiteye gidip gördünüz helal olsun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı