Asosyal misiniz?

10 üzerinden puan veriniz

• Oy verenlerin toplamı
    103
Bu tarz arkadaşlara tavsiyem yeni ortamlara girdiğinizde kendinizi öne çıkarmak yerine bekleyerek izlenim yapmanız. Çevrenizdeki insanları anlamanız. Yaşıtlarının genel olarak nasıl davrandığı, büyük çoğunluğun nelerden hoşlandığı, genel arkadaş ortamlarının birlikte yaptığı aktiviteler neler vs.

İnsanlar ne der diye düşünmenize gerek yok. Siz saçınızı yeşil beğeniyorsanız öyle yapın, biri size hesap soramaz. Siz kendinize yakıştırıyorsanız başkasının sizin sözünüzün üstüne söz etmeye hakkı yok.

Keşke asosyal olabilsem. Ne güzel hayat. Dert yok, tasa yok. Sabah oyun akşam ''hentai''. Kafanı ağrıtacak insanlar yok. Arkadaş çilesi yok. Sevgili dırdırı yok. Asosyallere imreniyorum vallah. İnşallah bir gün ben de olurum.
Dertleşmek istiyorsun arkadaşın yok.
Sinemaya yeni bir film gelmiş çok güzel ama tek başına gitmek zorundasın.
Komik bir fıkra gördün ama atabileceğim arkadaşın yok.
Okuldasın her tenefüs kafanı koyup yatmak zorundasın çünkü kimseyle samimi değilsin ve çekingensin.

Dertleşmek istiyorsun arkadaşın yok.
Sinemaya yeni bir film gelmiş çok güzel ama tek başına gitmek zorundasın.
Komik bir fıkra gördün ama atabileceğim arkadaşın yok.
Okuldasın her tenefüs kafanı koyup yatmak zorundasın çünkü kimseyle samimi değilsin ve çekingensin.
Bazen bu tarz insanları görüyorum ve gidip konuşma isteği duyuyorum (canları sıkılmasın diye) ama genelde geri tepiyor ne kadar zorlasan da konuşmak istemiyorlar.

Asosyalim diyebilirim ve sosyalleşmek istediğim zaman gözlem yapıyorum ve davranışları, konuşmaları vb. çok aptalca ve çocukça geldiği için istedikleri etkiyi veremiyorum ve yine asosyal kalıyorum. Yaşasın asosyal gençlik.

Asosyalim diyebilirim ve sosyalleşmek istediğim zaman gözlem yapıyorum ve davranışları, konuşmaları vb. çok aptalca ve çocukça geldiği için istedikleri etkiyi veremiyorum ve yine asosyal kalıyorum. Yaşasın asosyal gençlik.
Arkadaş ortamında saçmalık yapıldığında kimse o sırada anlamıyor ama dışarıdan bakan birisi "bu ne be ne m*l insanlar var" diyebiliyor :) Bu arada aşırı çocuk olmaya, saçma sapan esprilere bende karşıyım.

Eğer böyle düşünüyorsan daha büyük yaşta kişilerle arkadaşlık etmelisin. Ben de zamanında seninle aynı şeyleri yaşadım sayılabilirim. Ben de kendimden daha büyük insanlarla arkadaşlık kurmaya başladım. Ancak ülkemiz genelinde 18 yaşın altındaysan maalesef pek fazla ciddiye alınmıyorsun.

Sebebi ise günümüz gençliğinin sosyal medyada da görebileceğimiz üzere davranışlarının pek olgun olmaması ve bu davranışların aynı yaş kitlesinin genelini kapsaması.

Eğer böyle düşünüyorsan daha büyük yaşta kişilerle arkadaşlık etmelisin. Ben de zamanında seninle aynı şeyleri yaşadım sayılabilirim. Ben de kendimden daha büyük insanlarla arkadaşlık kurmaya başladım. Ancak ülkemiz genelin 18 yaşın altındaysan maalesef pek fazla ciddiye alınmıyorsun.

Sebebi ise günümüz gençliğinin sosyal medyada da görebileceğimiz üzere davranışlarının pek olgun olmaması.
Çoğunlukla öyle yapmaya çalışıyorum veya sanal arkadaşlıklar daha samimi geldiği için onları tercih ediyorum. 18 yaşın üstündeki kişilerde de bu problem görülebiliyor gözlemlediğim kadarıyla. Bence de bunun büyük bir sebebi sosyal medya kaynaklı.

Evden okula okuldan eve giden bir tipim. Okulda da kızlardan başka arkadaşım olmuyor, olamıyor. Nedense benim gibi bir erkeğe rastlamadım şimdiye kadar. İnternet ortamında ise 6 yılı aşkın süredir arkadaş olduğum insanlar var. Yarı asosyal gibi bir şeyim sanırsam. Benim yaşımdaki erkekler sigara içer, sürekli kız muhabbeti döner, dersleri sıkıntılı olur vs. Bu durumu nasıl düzelteceğim, bana uygun biri var mı ondan bile emin değilim.

Son düzenleme:
Tam teşekküllü bir asosyalim. Zamanında oynadığım MMORPG' lerde bile bir arkadaş yapabilmişliğim yoktur. Yalnız başıma mob kesip görevleri tamamlardım. En iyi arkadaşım Zehirli Metal Hamster oldu.

Ankette 10 u seçen 8 kişi olmuş. Kıyamam, sırf dışarı çıkıp arkadaşları ile gezmediği için kendini asosyal zanneden olduysa bence bir daha düşünmeli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı