Asosyal olmak

abahrenn

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben 16 yaşındayım. Çocukluğumdan beri nereden baksanız 4 5 arkadaşım oldu. Hepsiyle de kavga ettim, bazen aralarından attılar, bazen dışladılar, bazen kandırdılar. O kadar şey yaşanmasına rağmen hala arkadaşız. Liseyi meslek lisesinde okuyordum, gittiğim okul b** gibiydi, herkes kendini bir b** sanıyordu, herkesin amacı kavga etmek, karı kızdı. Okula adımınızı atsanız herifler bakmasanız bile ne bakıyorsun diye darlıyorlardı. O dönem çok bunalmıştım 3 ay boyunca gittim, sınıftakiler bir kere bilem tanışmaya gelmedi ya da ben gitmedim sadece ortaokuldan arkadaşım vardı, onunla hep takıldım. Sonunda karar verdım ve açığa geçtim, pişman da değilim.

Hayatımda 1 kere kız arkadaşım olmadı. Boylu poslu bir erkeğim, 1,89 boyum 80 kiloyum. Derdimi anlatabilecegım ona sarılabileceğim kızlarla pek sohbet etmişlişliğim de yok ama kız arkadaşım olmasını çok istedim. Şu an tek aktivitem PC'den dizi izlemek, neredeyse 1 yıldır hayatım şu düzen üzerine kurulu: Uyu, kalk, dizi izle, yat.

Dışarı çıkmak istemiyorum geleceğimden şüpheliyim, ailemin de benden pek beklentisi yok. Sıkıntı ve stresten sigaraya başladım, zaten ciğerlerimden hastaydım şimdi de bırakamıyorum. Hiçbir şeye ilgim yok, herhangi bir meslek ya da aktivitem yok, elimden geldiğince evde spor yapıyorum.

Hayatımda 1 kere ailemle gezmedim, tatile gitmedim, arkadaşlarımla fazla anım olmadı. Telefonuma 3 aydır kontür yükletmiyorum, arayabileceğim konuşabileceğim kimsem yok, ailemin yanında mutlu davranmaya çalışıyorum, onlara belli etmemeye çalışıyorum.

16 yaşımda bu kadar şey yaşamışken geleceğimden endişeliyim, dışarı baktığımda hep sahte arkadaşlıklar, çıkar ilişkileri, havalı olma çabaları, zorbalık böyle insanlar var. Sadece mutlu olabileceğim bir kız arkadaşım olmasını isterdim, onunla gezmek, dertleşmek isterdim. Arkadaşlarımla gezmeyi, bisiklet sürmeyi isterdim. Bana tavsiye verebilecek ablalarım abilerimin yorumlarını okumak isterim teşekkürler.

Hocam siz içi güzel bir arkadaş bulmaya çalışın derim gördüğüm kadarıyla başkalarına arkadaşım olur musun dememişin birazcık öz güven lazım hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşadığınız şeyler sigara veya alkol tüketmek için bir bahane değil daha çok gençsiniz ve yaşayacağınız uzun bir hayat var, sigara gibi pis şeyleri tüketip kendinizi mahvetmeyin. Düzeltilemeyecek hiçbir şey yoktur hocam, boyunuz kilonuz gayet yerinde. Kendinizi 7/24 spora verin sıkı bir düzeniniz olsun sağlıklı şeyler atıştırın ve güzel bir vücut yapın, buna kim engel olabilir ki? Bir işte çalışmaya başlayıp para kazanın bir yandan okul okurken bir yandan da meslek öğrenirsiniz. Kazandığınız paralarla sizi mutlu edecek güzel şeyler alın, giyim tarzınıza dikkat edin, bakımınıza özen gösterin. Kendinizi geliştirmek için kitap okuyabilirsiniz, eğer bu dediğim şeyleri yaparsanız özgüvende yanında geliyor zaten :) spor klüplerine, sosyal aktivitenin çok olduğu yerlere gidip kafa dengi arkadaş grupları bulabilirsiniz, hayat gerçekten çok kısa ve kendinizi saçma sapan insanlar için sıkmayın vallahi değmez.

Öncelikle sağlam bir psikoloğa gidip tüm bunları anlatmalısın, sigarayı bırakmak içinse daha üst düzey bir yardım almalısın.

Şu başından geçen veya yaşadığın şeylerin Technopat forumunda birilerinin verdiği tavsiyeyle düzeleceğini sanmıyorum, ortada bir değişim olsa değişirdin küçük dostum. Senin olayın bizim vereceğimiz tavsiyeler karşısında daha kuvvetli.

Otur biraz düşün, yardım almak sorun değil, değişmekte kötü bir şey değil. Lise okumamış olabilirsin, açığa geçmek dünyanın sonu değil.

Yardım almamak sorun.

Arkadaşlar, ben 16 yaşındayım. Çocukluğumdan beri nereden baksanız 4 5 arkadaşım oldu. Hepsiyle de kavga ettim, bazen aralarından attılar, bazen dışladılar, bazen kandırdılar. O kadar şey yaşanmasına rağmen hala arkadaşız. Liseyi meslek lisesinde okuyordum, gittiğim okul b** gibiydi, herkes kendini bir b** sanıyordu, herkesin amacı kavga etmek, karı kızdı. Okula adımınızı atsanız herifler bakmasanız bile ne bakıyorsun diye darlıyorlardı. O dönem çok bunalmıştım 3 ay boyunca gittim, sınıftakiler bir kere bilem tanışmaya gelmedi ya da ben gitmedim sadece ortaokuldan arkadaşım vardı, onunla hep takıldım. Sonunda karar verdım ve açığa geçtim, pişman da değilim.

Hayatımda 1 kere kız arkadaşım olmadı. Boylu poslu bir erkeğim, 1,89 boyum 80 kiloyum. Derdimi anlatabilecegım ona sarılabileceğim kızlarla pek sohbet etmişlişliğim de yok ama kız arkadaşım olmasını çok istedim. Şu an tek aktivitem PC'den dizi izlemek, neredeyse 1 yıldır hayatım şu düzen üzerine kurulu: Uyu, kalk, dizi izle, yat.

Dışarı çıkmak istemiyorum geleceğimden şüpheliyim, ailemin de benden pek beklentisi yok. Sıkıntı ve stresten sigaraya başladım, zaten ciğerlerimden hastaydım şimdi de bırakamıyorum. Hiçbir şeye ilgim yok, herhangi bir meslek ya da aktivitem yok, elimden geldiğince evde spor yapıyorum.

Hayatımda 1 kere ailemle gezmedim, tatile gitmedim, arkadaşlarımla fazla anım olmadı. Telefonuma 3 aydır kontür yükletmiyorum, arayabileceğim konuşabileceğim kimsem yok, ailemin yanında mutlu davranmaya çalışıyorum, onlara belli etmemeye çalışıyorum.

16 yaşımda bu kadar şey yaşamışken geleceğimden endişeliyim, dışarı baktığımda hep sahte arkadaşlıklar, çıkar ilişkileri, havalı olma çabaları, zorbalık böyle insanlar var. Sadece mutlu olabileceğim bir kız arkadaşım olmasını isterdim, onunla gezmek, dertleşmek isterdim. Arkadaşlarımla gezmeyi, bisiklet sürmeyi isterdim. Bana tavsiye verebilecek ablalarım abilerimin yorumlarını okumak isterim teşekkürler.

Biraz popüler olmaya çalış, gerisi gelir zaten 😁

Hocam seçici olmak gerek bana göre okulda toplasan 2 3 düzgün arkadaşım vardır diğerleriyle konuşmam mesafeli davranırım çok arkadaş iyi gibi gözükse de onun yerine 2 3 gerçek arkadaş edinmeni öneririm. Hayatta başarılar umarım istediğin şeyi elde edersin

Az olsun, öz olsun. Gerçek dost bir gün karşına çıkar. Yaşın genç, stres yapıp neden kendini üzüyorsun? Hayat kısa, kuşlar uçuyor. Keşke senin yaşında olsam 😔

Biraz popüler olmaya çalış, gerisi gelir zaten 😁
Popüler olayım diye karar verince popüler olunmuyor. Biraz zor bir şey bence.

@abahrenn Dostum hiç bir zaman gerçek arkadaş edinememişsin bu üzücü bir şey. Ben de çok edinemedim gerçi. Düzelmek konusunda ise açık liseyi bırakılabiliyorsan bırak normal liseye git.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı