Asosyallik nasıl yenilir?

Ama ailem kimseyle konuşmamı, mesajlaşmamı istemiyor. Mesela babam sürekli bana sen hep gidip herkese mesaj atıyorsun, günde 500 mesaj millete atıyorsun diyor ama aileme mesaj atıyorum, bazen kuzenlerime ve teyzelerime mesaj atıyorum konuşuyorum ama babam bana kızıyor. Kimseye konuşma onlar seni nazar ediyor sana nazar değdiriyorlar, sana akıllı diyorlar dedi bana. Ben de bu yüzden geçen hafta WhatsApp'ımı silip kaldırdım telefonumdan.

Hocam kusura bakmayın ama babanız akıl hastası. Nazar ediyorlar diye kimseyle konuşma mı diyor? Gerçekten garip. Her neyse. Anadolu veya meslek lisesine gitmenizi tavsiye ederim. Evde oturmak sosyal fobiyi daha da ilerletir. Açıktan okumayı bırakın. Samimi söylüyorum bende de sosyal fobi var. Yine de liseden arkadaşlarımla görüşüyorum, takılıyorum. Psikolog ve psikiyatriste hiç gitmedim. Asıl mesele samimi ortam bulabilmekte. Samimi ortamın olursa açılırsın, sosyal fobin azalır. İlaçlarla düzelemezsiniz. Hele böyle bir aile ortamında hiç düzelemezsiniz. Her şey sizde bitiyor. İlk adımı atmayı deneyin.

Hocam kusura bakmayın ama babanız akıl hastası. Nazar ediyorlar diye kimseyle konuşma mı diyor? Gerçekten garip. Her neyse. Anadolu veya meslek lisesine gitmenizi tavsiye ederim. Evde oturmak sosyal fobiyi daha da ilerletir. Açıktan okumayı bırakın. Samimi söylüyorum bende de sosyal fobi var. Yine de liseden arkadaşlarımla görüşüyorum, takılıyorum. Psikolog ve psikiyatriste hiç gitmedim. Asıl mesele samimi ortam bulabilmekte. Samimi ortamın olursa açılırsın, sosyal fobin azalır. İlaçlarla düzelemezsiniz. Hele böyle bir aile ortamında hiç düzelemezsiniz. Her şey sizde bitiyor. İlk adımı atmayı deneyin.

Babam kimseyle konuşmamı istemiyor bana seni nazar ediyorlar sonra bana diyorlar senin oğlun bize mesaj atıyor o çok akıllıdır ileride profesör olacak çok büyük bir adam olacak diyorlar bana.

Sürekli evdeyim ve yalnızım. Dışarı çıkma fırsatım var ve çıktığımda da ortama hızla ayak uyduruyorum fakat sorun şu ki; gireceğim o arakadaş ortamları kalitesiz ortamlar. Yani bir bakıma yalnızlığı tercih ediyorum. Arada bir kendime neden yalnızlığı tercih ettiğimi hatırlatmak için dışarı çıkarım. Demem o ki; eğer görüşeceğiniz arkadaşlarınız, gireceğiniz ortamlar kalitesiz ise hiç girmeyin yalnız kalın daha iyi. Üniversite için şehir dışına çıkmaya bakın, yeni ortamlar deneyimleyin.

Merhaba.
Asosyallik nasıl yenilir? Yaşım 17. Çok asosyalim. Özgüvenim yok. Sürekli evdeyim, hiç dışarı çıkmıyorum. Hiç arkadaşım bile yok hatta hiç çevrem bile yok. Bu arada şu an açık öğretim lisesinde okuyorum. Lise 3'e geçtim bu yıl.
Nickname ile uyumlu konu.

Bende sosyal fobiyim yalan yok. Ama kendim sosyalleşerek sorunumu çözmeye çalışıyorum hedefim zengin olmak :D belki 15 yıl sonra olurum belli olmaz :)

Psikiyatriden ve haplardan sana fayda gelmez kral. Senin o içtigin haplar uyuşturucu gibi insanı yorarak kimin ne düşündügünü umursamamanı sağlayacak kadar yorar ve uykunu getirir.

Kendi sorununu senden başka hiç kimse çözemez babanında ne dediğini umursama kendi bildiğini oku.

Özgüveni olmazsa kim işe alır söyle bana.

Öz güven ile ne alakası var? Ben ne diyorum sen ne diyorsun işe girmek öyle basit değil şu an son asgari ücret zammı ile 5500 TL oldu ben de Migros'a girmeye çalıştım akrabam vasıtasi ile olmadı torpilin olsa bile çok zor şu dönemde 5500 lira olduğu için çoğu kişiyi çıkarmışlar işten zor bulur işi öz güven ile alakası yok mevzunuz. Adamlar var olanı çıkarıyor yeni adam alır mı? Öyle demesi kolay iş bul diye demekle olmuyor torpilin olsa bile zor şu asgari ücret zammından sonra.
spora gitsin diyeceğim salon olmuş 550 yakında ki salona gidip sordum aylık 550 lira. 1 ay'a 550 vereceğime gider 460 liraya 55 kg dambıl halter seti alırım daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı