ASP.net MVC Entity Framework sorgulama

Sinan Uğurlu

Kilopat
Yer
Datacenter
Daha fazla  
Meslek
Yazılım ve Ağ Altyapı Danış.
İyi günler, ASP.net MVC'yi henüz yeni yeni öğreniyorum, Entity Framework kullanarak veritabanından örneğin, "Kayitlar" isimli modelden 1 nolu ID'ye ait kaydı çekmek istiyorum, yada sinan isimli kayıtları çekmek istiyorum, "Find" komutunu kullanan arkadaşlar var ancak liste bana boş olarak geliyor, sorgulama kısmıda doğru. Acaba bunu nasıl çözebilirim? Birde, fazla olacak ama izlediğim videoda sorguyu ."ToList" komutuyla liste haline getiriyor, bunu nasıl View'e yansıtırım? IEnumarable ile gelmiyor liste.

Bu dediklerini sorarak değil okuyarak video izleyerek öğrenebilirsin heps orarsan yazılımcı olamazsın.

Sormadan bir şey öğrenemezsiniz, sizin dediğiniz gibi anca avukat olabilirsiniz, zira o bile yeri gelince soru-cevap ile öğreniliyor. Bilmediğiniz bir konuyu sorarak öğrenirsiniz. Yine de cevabınız için teşekkürler.

İyi günler, ASP.net MVC'yi henüz yeni yeni öğreniyorum, Entity Framework kullanarak veritabanından örneğin, "Kayitlar" isimli modelden 1 nolu ID'ye ait kaydı çekmek istiyorum, yada sinan isimli kayıtları çekmek istiyorum, "Find" komutunu kullanan arkadaşlar var ancak liste bana boş olarak geliyor, sorgulama kısmıda doğru. Acaba bunu nasıl çözebilirim? Birde, fazla olacak ama izlediğim videoda sorguyu ."ToList" komutuyla liste haline getiriyor, bunu nasıl View'e yansıtırım? IEnumarable ile gelmiyor liste.
Kod:
using System.Linq; //Sayfanın başında olmalı.

var result = context.Users.Where(x=>x.Name.ToLower().Contains("sinan")).ToList();

Bu şekilde deneme şansınız var mı?

Geri
Yukarı