Çözüldü Asroc A320M-hsvr4 anakart 3200 MHz RAM destekler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhabalar bugün bir sistem siparişi verdim özellikleri şu şekilde;

-Asroc A320M-hsvr4 3200+ (OC)
-AMD Ryzen 5 1600.
-Adata DDR4 8 GB 3200MHz Single XPG Gammix D10 Red
-Aerocool Tomahawk kasa.
-Aerocool 500W 80+ PSU
-GTX 670 4 GB elimde var olan ekran kertım

Sorum şu yönde olacak. PC geldiği zaman anakart BIOS'tan XMP etkinleştirmem gerek ama bazı forumlarda bu anakartın 3200 MHz RAM'ı desteklemediği yönünde yazılar var. Kullanan var ise yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
ASRock A320M-HDV R4.0 ASRock; Matisse mimarisi için direkt olarak 3200 MHz desteği vermiş ama sizin işlemciniz için ise O.C ile 3200 MHz değerine çıkabildiğiniz yazıyor. 12 NM olsa bile.

Ancak 3000 MHz'de oldukça yeterli bir değer, 200 MHz ile arasında çok bir fark bulunmuyor.

ASRock A320M-HDV R4.0 ASRock; Matisse mimarisi için direkt olarak 3200 MHz desteği vermiş ama sizin işlemciniz için ise O.C ile 3200 MHz değerine çıkabildiğiniz yazıyor. 12 NM olsa bile.

Ancak 3000 MHz'de oldukça yeterli bir değer, 200 MHz ile arasında çok bir fark bulunmuyor.

Çözüm
ASRock A320M-HDV R4.0 ASRock; MatiSSE mimarisi için direkt olarak 3200 MHz desteği vermiş ama sizin işlemciniz için ise O.C ile 3200 MHz değerine çıkabildiğiniz yazıyor. 12 nm olsa bile.

Cevabınız için teşekkür ederim yani ben bu sistemi direkt olarak BIOS'tan OC yapabilirim değil mi?

Cevabınız için teşekkür ederim yani ben bu sistemi direkt olarak BIOS'tan OC yapabilirim değil mi?
RAM'ler için O.C yapabilirsiniz. Sorun olmaz ama stabil değerleri girmelisiniz. @Vorplody @Tolga Samet RAM O.C için de bir başka konu açın ama bu saatlerde pek aktif insan yok, onu da parçalar gelince akşama doğru bir konuda açarsınız ve anlatırlar. Sorununuz çözüldüyse; "Çözüldü" olarak işaretleyebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı