ASRock A320M-DGS anakart BIOS dosyası

AkdenizMurat

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
ASRock A320M-DGS rev.1.04 anakartın BIOS güncellemesi yaparken kapandı bilgisayar.
Şimdi açılmıyor. Aynı anakartı kullanan arkadaşlardan rica ediyorum BIOS'u yedekleyip dosyayı gönderebilirlerse sevinirim.

BIOS yedekleme için bu konuya bakabilirsiniz.

BIOS güncellemesi yaparken kapandı bilgisayar. Şimdi açılmıyor. Yazmıştım ama gözünüzden kaçtı sanırım.
Ne önemi var? BIOS zaten aynı. Sitede eski yeni bütün sürümler var. BIOS sizdeki anakarta özgü bir dosya değil.

Açılmaması normal değil mi? Sitesinden BIOS indirip EEPROM cihazı ile çipe yazdıracaksınız ya da servise vereceksiniz.

Evet normal ama sitedeki ROM dosyaları çipe yazılamıyor. Daha dogrusu yazılırken hata veriyor. Ancak BIOS'un içinden yedeklediğim dosya yani BIN uzantılı dosya sorunsuzca yazılıyor.

Evet normal ama sitedeki ROM dosyaları çipe yazılamıyor. Daha dogrusu yazılırken hata veriyor. Ancak BIOS'un içinden yedeklediğim dosya yani BIN uzantılı dosya sorunsuzca yazılıyor.
ROM ve BIN aynı dosyadır. ROM dosyasının uzantısını değiştirmen yeterlidir.

ROM ve bın aynı dosyadır. ROM dosyasının uzantısını değiştirmen yeterlidir.

Söylediğinizi BIOS'un farklı versiyonlarıyla denedim. BIOS yazılıp tamamlansa başka bir sorun mu var diyeceğim. Ama hata veriyor verify hatası. Ayrıca aynı olmadığını zaten okumuştum ROM dosyasında yedeklenen bın dosyasına göre fazla satırları olduğunu bu sebepten eşleşme yani verify yapamıyor. Yani daha önce defalarca tecrübe ettiğim birşey.
Biosu buldum ve çalıştı.İlgilenenlere teşekkür ederim. Belki birine lazım olur.

ASRock A320M-DGS.bin
BIOS'u buldum ve çalıştı. İlgilenenlere teşekkür ederim. Belki birine lazım olur.

ASRock A320M-DGS. Bin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı