ASRock B150M PRO4 ve R7 2700X uyumlu mu?

HsynAydın

Centipat
Merhabalar. ASRock B150M PRO4 anakartım var R7 2700X işlemci almayı düşünüyorum, ayrıca RX480 ekran kartı kullanıyorum. Uyumlulukta bir sorun yaşar mıyım?

Uyumsuz B150M PRO4 Intel soket tipine sahip bir anakart, herhangi bir AMD işlemci takılamaz.

Uyumsuz B150M PRO4 Intel soket tipine sahip bir anakart, herhangi bir AMD işlemci takılamaz.

Peki almak istediğim işlemciye en yakın hangi Intel işlemciyi alabilirim?

Bu anakarta takabileceğiz en iyi işlemci i7-7700K veya 7700 ama onunda R7 2700X'e denk olacağını sanmıyorum.

Size tavsiyem mevcut anakartı ve işlemciyi ikinci elde satıp istediğiniz AMD işlemciyi almanız.

Alabileceğiniz en iyi işlemci i7 7700K.

Bu anakarta takabileceğiz en iyi işlemci i7-7700K veya 7700 ama onunda R7 2700X'e denk olacağını sanmıyorum.

Size tavsiyem mevcut anakartı ve işlemciyi ikinci elde satıp istediğiniz AMD işlemciyi almanız.
Önerileriniz için teşekkür ederim.

Sahibinden'e biraz baktım da i7 7700 dehşet fiyatlara satılıyor. Sana o işlemciye o kadar para vermemeni şiddetle tavsiye ederim.

i5 7600 gibi işlemciler de artık oldukça güçsüz kalıyor. Sana tavsiyem AM4 sokete geçmen yönünde.

Ekran kartım hala iş görüyor işlemciyi değiştirsen az masrafla 1-2 sene daha oyun oynatır dedim ama anakart değişimi de şart oldu ne yapalım alacağız mecbur :D AM4 hangi kartı alayım peki 300'lere de var 1500'lere de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı