ASRock B450 ve R3 3200G sistem açılmıyor

a.capakli

Hectopat
Arkadaşlar ben bugün 2. el anakart (ASRock B450 PRO4) işlemci (Ryzen 3 3200G) RAM (Corsair Vengeance LPX 3000 MHz 8 GB)aldım evdeki güç kaynağı 4 pindi onunla çalışmadı anakart 8 pin bende gittim sıfır 8 pinli güç kaynağı aldım yine çalışmadı yani hiçbir tepki yok sistemde işlemci fanını söktüm macun biraz taşmış biraz temizledim çalıştı bilgisayarın kapaklarını falan taktım bu sefer çalışmadı en baştan tüm parçaları söktüm işlemci macununu yeniledim biraz bekledim tekrar taktım açıldı birkaç kez açıp kapattıktan sonra yine açılmadı bu sorun neden olabilir?

BIOS güncellemesi yapıp tekrar dener misin?

BIOS güncellemesi yapıp tekrar dener misin?

Bu anakart 3000 ready değil miydi? Yanlış mı hatırlıyorum.

Hocam işlemciyi söküp pinlerini kontrol eder misiniz? İşlemci pinlerinde veya anakart AM4 soketinde sıkıntı olabilir.

Hocam sorunu buldum ama noktasal olarak bulamadım anakart kasayla temas halinde iken çalışmıyor biraz kaldırınca çalışıyor anakartin altına köpük koydum ancak kalıcı bir çözüm değil tabii ki sanırım kısa devre var ne yapmam gerekiyor.

Anakartı söküp düzgünce tekrartan sabitle.
Aynı sorunu bende yaşadım, anakartı çıkarıp tekrardan düzgün bir şekilde takınca düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı