ASRock B450M-HDV anakart SU630 SSD'yi görmüyor

Sanırım beni yanlış anladınız. SSD'm hiçbir yerde gözükmüyor Bilgisayara takılı ve bütün bileşenler sorunsuz çalışıyor fakat SSD BİOS'ta gözükmüyor.

Arkadaşlar SSD'min bozulma gibi bir ihtimali var mı?

Evet, var. Adata'nın karnesi de pek iyi değil. Yine de sana yukarıda önerilen güç döngüsü yöntemini bir dene. Ben o yöntemle bir SSD kurtardım.

Bak ben mi yanlış anlıyorum yoksa burada senin yazım hataların mı var bütün donanım sürücülerini kurdum diyorsun sen yani Windows ekranına ulaştın mı? Daha sonra BIOS güncelleyince mi gitti SSD?

Bak ben mi yanlış anlıyorum yoksa burda senin yazım hataların mı var bütün donanım sürücülerini kurdum diyorsun sen yani windows ekranına ulaştın mı ? Daha sonra bios güncelleyince mi gitti ssd ?
Evet BİOS'u güncelleyince gitti.

Benim düşüncem SSD'nin sorunlu olmadığı yönünde. Kabloloları kontrol eder misin SATA port değiştirebilir misin?
Banada sorunsuz gibi geldi. 1 günde SSD'nin BİOS güncellemesiyle bozulmayacağını sanıyorum dediğiniz adımları deneyip size geri dönüş sağlayacağım.

Sanırım beni yanlış anladınız. SSD'm hiçbir yerde gözükmüyor Bilgisayara takılı ve bütün bileşenler sorunsuz çalışıyor fakat SSD BİOS'ta gözükmüyor.
Seni geçen akşamki konudan da hatırlıyorum. Belleklerin 2666 Mhz çalışırken 3000 yapmaya çalıştığın için bunlar başına geldi. Buradaki çözümlerin hiçbirisi sana uymuyorsa olmadı yeniden Windows kurulumu yap. Zaten USB hazırlamışsın. Ayrıca anakart üreticisi eğer BIOS sorunsuz çalışıyorsa güncelleme yapmayın diyor. Yani herkes en güncel sürümü kullanmaya teşvik ederken AsRock sisteminizde sorununuz yoksa BIOS güncellemeyin diyor.

Windows kurulumu yapamıyorum çünkü SSD gözükmediği için Windowsu kuracak başka yerim yok.

Tekrar format atmayı denedin mi? Format atarken de mi gözükmüyor? SSD'yi farklı bir SATA portuna bağlayarak denedin mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…