ASRock B450M-HDV anakart SU630 SSD'yi görmüyor

Sata bağlantı kablolarını kontrol et. SSD'yi farklı bir porta bağlamayı deneyebilirsin. BIOS'ta Windows kurulu olan SSD'yi bulup boot sırasında ilk sıraya yerleştirmen lazım. UEFI kurulum yaptıysan ilk sırada Windows Boot Manager olsun. Çok büyük olasılıkla sistem boot edecek windowsu göremediği için açılmıyor.
Sanırım beni yanlış anladınız. SSD'm hiçbir yerde gözükmüyor Bilgisayara takılı ve bütün bileşenler sorunsuz çalışıyor fakat SSD BİOS'ta gözükmüyor.

Arkadaşlar SSD'min bozulma gibi bir ihtimali var mı?

Evet, var. Adata'nın karnesi de pek iyi değil. Yine de sana yukarıda önerilen güç döngüsü yöntemini bir dene. Ben o yöntemle bir SSD kurtardım.

Arkadaşlar dün internetten toplu olarak aldığım sistemim elime ulaştı. Bilgisayarı açtım USB'den Windows kurulumumu yapıp sisteme giriş yaptım. Donanımların sürücülerini indirdim ve hepsini hallettim. Son olarak BIOS'u güncelledim fakat bu işlemi yapınca sistem SSD'mi görmüyor BIOS'u sıfırladım fakat hala görmüyor. Anakart modelim ASRock B450M-HDV R4.0 SSD ise Adata SU630 480GB
Bak ben mi yanlış anlıyorum yoksa burada senin yazım hataların mı var bütün donanım sürücülerini kurdum diyorsun sen yani Windows ekranına ulaştın mı? Daha sonra BIOS güncelleyince mi gitti SSD?

Sanırım beni yanlış anladınız. SSD'm hiçbir yerde gözükmüyor Bilgisayara takılı ve bütün bileşenler sorunsuz çalışıyor fakat SSD BİOS'ta gözükmüyor.
Seni geçen akşamki konudan da hatırlıyorum. Belleklerin 2666 Mhz çalışırken 3000 yapmaya çalıştığın için bunlar başına geldi. Buradaki çözümlerin hiçbirisi sana uymuyorsa olmadı yeniden Windows kurulumu yap. Zaten USB hazırlamışsın. Ayrıca anakart üreticisi eğer BIOS sorunsuz çalışıyorsa güncelleme yapmayın diyor. Yani herkes en güncel sürümü kullanmaya teşvik ederken AsRock sisteminizde sorununuz yoksa BIOS güncellemeyin diyor.

Seni geçen akşamki konudan da hatırlıyorum. Belleklerin 2666 Mhz çalışırken 3000 yapmaya çalıştığın için bunlar başına geldi. Buradaki çözümlerin hiçbirisi sana uymuyorsa olmadı yeniden Windows kurulumu yap. Zaten USB hazırlamışsın. Ayrıca anakart üreticisi eğer BIOS sorunsuz çalışıyorsa güncelleme yapmayın diyor. Yani herkes en güncel sürümü kullanmaya teşvik ederken AsRock sisteminizde sorununuz yoksa BIOS güncellemeyin diyor.
Windows kurulumu yapamıyorum çünkü SSD gözükmediği için Windowsu kuracak başka yerim yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı