ASRock B450M- HDV bilgisayar açılmıyor

Xrowls

Centipat
Arkadaşlar yeni PC aldım kargodan alalı 30 dk kadar oldu tüm bileşenler takılı ama ekran gelmiyor anakart ASRock B450M- HDV.

RAM'lari sök tak yaptım, BIOS pilini çıkartıp tekrar taktım düzelmedi.

Sorun nerede olabilir, şimdiden yardımcı olacaklara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm bileşenler takılı.

Bu bilşenelerin bir markası modeli var mı? Sistemi sen mi monte ettin? Görüntü kablosu nereye takılı? Babam nasıl böyle güzel pasta yapmayı öğrendi?

Arkadaşlar yeni PC aldım kargodan alalı 30 dk kadar oldu tüm bileşenler takılı ama ekran gelmiyor anakart ASRock B450M- HDV.

Öncelikle sıkca yapılan bir hata görüntü kablosunu harici ekran kartı yerine anakarttaki sokete takmak.
Bunun dışında dönüştürücü kullanıyorsan belki bu olabilir.
Anakart RAM işlemci uyumu uyumlu mu uyumsuzmu.
Anakarttaki kablolar doğru takıldımı.
İşlemciyi doğru yönde taktığından emin misin?
Harddiskleri kontrol ettinmi kabloları ve uyumluluk.
PSU calışıyor mu calıştırmaya basınca.
Ne kadar da yazmışım.

Dostum PC hiç mi çalışmıyor yoksa çalışıyor ekran mı gelmiyor?
Çalışıyor ancak ekran gelmiyor
Görüntü kablosunu nereye taktın? (APU sistem değilse)
Ekran kartına takılı durumda
Bu bilşenelerin bir markası modeli var mı? Sistemi sen mi monte ettin? Görüntü kablosu nereye takılı? Babam nasıl böyle güzel pasta yapmayı öğrendi?
Tüm sistem takılı geldi yalnızca ekran kartını ben taktım ekran kartı çalışır durumda(fanları dönüyor)
Geçen böyle bir konu açan arkadaş R5 1600 ile ekran kartsız sistemi açmaya çalışıyordu, sistem bilgilerini yaz öncelikle.
Ustam anakartım asrock b450m-hdv , ekran kartım nvdia rtx 2060, işlemcim amd ryzen 5 3600 , ramlar 2x xpg gammix d30, bide 480 gb adata ssd mevcut
Öncelikle sıkca yapılan bir hata görüntü kablosunu harici ekran kartı yerine anakarttaki sokete takmak.
Bunun dışında dönüştürücü kullanıyorsan belki bu olabilir.
Anakart RAM işlemci uyumu uyumlu mu uyumsuzmu.
Anakarttaki kablolar doğru takıldımı.
İşlemciyi doğru yönde taktığından emin misin?
Harddiskleri kontrol ettinmi kabloları ve uyumluluk.
PSU calışıyor mu calıştırmaya basınca.
Ne kadar da yazmışım.
Reis sistem uyumlu vga yı hdmı ya dönüştürüyorum fakat direk hdmı giriş hdmı çıkış olacak şekilde tvye bağladım gene gelmiyor.

Son düzenleme:
BİOS güncellemesi yapıldı mı veya kutu üzerinde Ryzen 3000 ready yazıyor mu ? Eğer yazmıyorsa BİOS güncellemesi yapman gerekiyor.
İnternetten baktım BİOS güncellemesi ile gelmiyor. Bunun için 2.nesil veya 1.nesil bir işlemci ile BİOS güncellemen gerekiyor. Yakınında varsa ona yaptır yoksa yardımcı olabilirim.

Aynı durum benim başıma gelmişti psu dan gelen işlemci besleme kablosunu tam takılı olup olmadığına bak anakartta. Psu un modulerse onun çıkışlarına da bak oturmuş gibi görünsede oturmuyor bazen

Geri
Yukarı