ASRock B450M-HDV bilgisayar internette bağlanmıyor

Mikail Ebrinç

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 1200af
8gb ddr4 3000mhz ram
rx 560 4gb
Meslek
bilişim bölümü öğrencisi
RAM
8GB 3000Mhz DDR4
SSD veya HDD modeli
240GB SSD
Ekran kartı
RX 560 4GB
Anakart
Asrock B450M-Hdv R4.0
İşlemci
Ryzen 3 1200AF
Perşembe günü oynadım bilgisayar hiç de bir sıkıntı yoktu, dün açtım arkadaşım ile ama internet gelmedi dedim yeniden başlatalım düzeliyor ama bu sefer düzelmedi. Modemi resetledim, kabloları sok tak yaptım, RAM'ı bile çıkarttım ama düzelmedi. Aslında internet geliyor da çok geçmeden tekrar gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnterneti Ethernet ile kullanıyorsanız öncelikle modeminize gelen internet ışığının sürekli yanıp yanmadığını kontrol edin. Sürekli normal yeşil ışık yanıyorsa internet servis sağlayıcınızla ilgili değildir. O zaman modeminizle ya da Ethernet kablonuzla ilgili olabilir. Ethernet kablosu kullanıyorsanız öncelikle varsa başka kabloyu denemenizi öneririm. Modemin ayarlarında değişiklik yapmadıysanız sorunun modemde olmadığını düşünmemiz gerekir. Yine de en son çare olarak tekrar hızlı kurulum yapmanız lehinize olacaktır.

Dediklerinizi uyguladım ama işe yaramadı, sonra aklıma şu geldi bizim bir komşu interneti bizden çekiyor bizde yarı yarıya ödüyoruz daha ucuz oluyor, fakat onların modeme giden kablo takılıyken telefonda internet gidiyordu tamamen şimdi fark ettim aynısı bilgisayara oluyor kabloyu söküp kullanıyorum ama böyle de saatler kullanamam.

Geri
Yukarı