ASRock B450M HDV R4.0 ve R5 5600 için RAM önerisi

Beyfendi Kedi

Hectopat
Daha fazla  
Hocam şu anda deli gibi yardımınıza ihtiyacım var. Siz hangi işlemciyi kullanıyorsunuz? Lütfen yazabilir misiniz? Benim için önemli. Bende ASRock B450M HDV R4.0 kullanıyorum. Ama R5 5600 le sorun yaşıyorum RAM'den dolayı. R5 2600 işlemciden geçtim. Oyunlarda 10 saniye geçmeden sistem kapanıyor. Sorunun RAM'den olduğuna eminim. Bana eğer 5000 serisi bir işlemci kullanıyorsanız RAM önerebilir misiniz?

Hocam şu anda deli gibi yardımınıza ihtiyacım var siz hangi işlemciyi kullanıyorsunuz lütfen yazabilir misiniz? Benim için önemli. Bende ASRock B450M HDV r 4.0 kullanıyorum ama R5 5600 le sorun yaşıyorum RAM'den dolayı R5 2600 işlemciden geçtim oyunlarda 10 saniye geçmeden sistem kapanıyor. Sorunun RAM'den olduğuna eminim. Bana eğer 5000 serisi bir işlemci kullanıyorsanız RAM önerebilir misiniz?

Hocam RAM'lerden şüpheleniyorsanız RAM'lerde hata var mı diye bir tarama yapmalısınız. Sistemin kapanması RAM'den değil PSU'dan bile kaynaklı olabilir.

Bu taramayı yapmak için Memtest kullanılabilir. Nasıl yapacağına dair bir fikrin yoksa şu rehberden yararlananabilirsin.

Hocam şu anda deli gibi yardımınıza ihtiyacım var. Siz hangi işlemciyi kullanıyorsunuz? Lütfen yazabilir misiniz? Benim için önemli. Bende ASRock B450M HDV r4.0 kullanıyorum. Ama R5 5600 le sorun yaşıyorum RAM'den dolayı. R5 2600 işlemciden geçtim. Oyunlarda 10 saniye geçmeden sistem kapanıyor. Sorunun RAM'den olduğuna eminim. Bana eğer 5000 serisi bir işlemci kullanıyorsanız RAM önerebilir misiniz?

Hocam RAM'den emin misiniz PSU kaç watt mesela besleyemiyor mu?

Geri
Yukarı