ASROCK Z170 FATAL1TY K6 vs ASUS Z170 VIII Ranger vs MSI Z170 Gaming M5

impiorum

Hectopat
Yer
Detva, Slovakya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Yine ben ve yine alacağım i7-6700k tabanlı sistemin bi parçası konusunda kararsız kaldım :kararsız:

Şu an yurtdışındayım ASROCK modelini Türkiye'deki sitelerde göremedim ama gözümden kaçmış olabilir.

Uzun lafın kısası aranızda bu anakartları kullananlar varsa veya bu kartlar hakkında kapsamlı bilgiye sahip olan varsa bir kıyaslama rica edeceğim ve anakartı önerirken neden önerdiğinizi belirtiniz.

NOT: MSI'ın kullanım arayüzünün daha iyi olduğunu biliyorum ancak kasada 7 fan kullanmayı düşünüyorum ancak M5 sadece 5 fan destekliyor sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsi seçim Msi alırdım. Ben Msi Z170-G45 aldım yolda. Msi Z170A-G43 ve Msi Z170A-Pro Gaming kullandım ve memnun kaldım.

Şahsi seçim Msi alırdım. Ben Msi Z170-G45 aldım yolda. Msi Z170A-G43 ve Msi Z170A-Pro Gaming kullandım ve memnun kaldım.
Ne kadar çok değiştirmişsiniz :)
Aslında hangisini alırsam alayımpişman olmayacağımı biliyorum, performansları yakın birbirlerine, öyle olunca M2 portları, kaç adet fan takılabileceği ve görünüş olarak ön plana çıkana sıcak bakıyorum ancak yine de kullanan arkadaşlarım yorumlarını bekliyorum.

Not: Bir de MSI Kinzu v2 mouse veriyor, mouse'um olmasına rağmen aklımı çeliyor.

Ne kadar çok değiştirmişsiniz :)
Aslında hangisini alırsam alayımpişman olmayacağımı biliyorum, performansları yakın birbirlerine, öyle olunca M2 portları, kaç adet fan takılabileceği ve görünüş olarak ön plana çıkana sıcak bakıyorum ancak yine de kullanan arkadaşlarım yorumlarını bekliyorum.

Not: Bir de MSI Kinzu v2 mouse veriyor, mouse'um olmasına rağmen aklımı çeliyor.
Bilgisayar toplama ile uraşıyorum. İlk önce Asus daha çok satıyordum ama Asus-dan şikayetler gelince ve Asus X99-Pro İ7 5820K-yı yararsız hale getirince ( kendiside sonra çalışmadı) Msi geçtim. Gigabyte da çok iyi. Paran varsa Gigabyte al.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı