MSI Z170 M7 vs Asrock Fatal1ty Z170 Gaming K6

Lorarislive

Hectopat
Daha fazla  
Bu 2 anakart arasındaki farklar nelerdir ve en iyisi hangisi olurdu bir öneride bulunur musunuz? 2'sinden birini alacağım ama karar veremedim.

K6 daha iyi geldi bana ama M7'de bi o kadar iyi bir anakart, ama farklarını karşılaştırmada pek bilgili değilim yardımcı olursanız sevinirim eyvallah.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim K6 bana göre daha iyi neden dersen, şunları söyleyebilirim.
12K platinum kapasitörleri var.
60A boğucu bobinleri var.
Mosfet soğutucuları büyük.
Ekran kartı ve bellek girişleri 15 mikron altın kaplamalı, bu demektir ki daha iyi ve pürüzsüz bir iletişim.
Purity Sound3 isimli yalıtımlı ses sistemi var.
Killer ethernet( hemen hemen Z170 serisi tüm gaming anakartlarda var.)

Sahip olduğunuz işlemciyi söyleyin, bizde ona göre öneri yapalım. Gelipte, bu anakartlara İ5 6400 koymak olmaz :)

Belki de sahip olduğunuz işlemci, bu iki anakarta uymuyor olabilir. O nedenle, işlemcinizi söyleyin derim :)

peki ya z270 procarbon ve i7 7700 olsa veya bune i5 7600 taksam nasıl olur ?
yada siz önere bilirmisiniz 6 veya 6.500 tl lik

Dostum OC yapacaksan Z serisi anakarta K serisi işlemci kullanmalısın. Kafanda hiçbir şekilde OC işlemi olmadı ve olmayacaksa zaten Z serisi anakarta gerek yok. H170 veya H270 serisi ile i7 7700 daha sağlıklı olur. Şuan kafamda yok ama ilerde OC yaparım diyorsan, Z170 veya Z270 serisi anakart ile i7 7700k al keyfine bak. OC yapıp, yapmayacağını bilseydim sistem önerirdim. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı