ASRock Z77 Extreme 4 anakartın slotları bozuk

Ultracı

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bende 1X 8 GB 1866 MHz +2X 4 GB 1600MHz RAM var. Anakartım ASRock Z77 Extreme 4.
Anakartımda 4X RAM slotu 2X PCI Express X16 3.0 slotu var.
Önce RAM'lerden başlayayım Anakart RAM'leri zor görüyor 8+4 şeklinde çalıştırmayı başardım diğer 4 boşta duruyor. Bazen bilgisayar mavi ekran veriyor RAM'leri çıkartıp sert bir şekilde takınca sorun gidiyor. Gelelim ekran kartına 2X PCI Express slotum var üsttekine takınca BIOS ekran kartını görmedi kasayı yan yatırıp başlatınca gördü ama görüntü çizgili çizgili geldi ve geri gitti. Alt slota taktım ve çalıştırdım fakat alt slottada bazen temasızlık oluyor ekran gidiyor. Bilgisayarı kapatıp Ekran kartına iyicene bastırıp açınca sorun burada da çözülüyor fakat bu temassızlık problemi nedir? Nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Slotların arkasındaki lehimler yenilenmeli kartın arkasına bakın. Lehimlerde çatlak kopuk falan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Asrock kaliteli marka değil. Hmmm neye göre bu kanıya vardınız merak ettim doğrusu, öve öve bitirilemeyen x markasının anakartına RAM takarken slot kırıldı ancak asrock elimden düştü 1 tek pin bile yamulmadı enteresan, marka kötülemek veya savunmak ben ce pekte doğru bir tutum değil. Servise gönderin derim.

Asrock kaliteli marka değil. Hmmm neye göre bu kanıya vardınız merak ettim doğrusu, öve öve bitirilemeyen x markasının anakartına RAM takarken slot kırıldı ancak asrock elimden düştü 1 tek pin bile yamulmadı enteresan, marka kötülemek veya savunmak ben ce pekte doğru bir tutum değil. Servise gönderin derim.
Anakartımın garantisi bitti maalesef gönderemem. Farklı bir çözüm lazım.

Arkadaşım da ekran kartı slotlarında aynı problemleri yaşıyordu birine takınca mavi ekran alıyordu diğerine takınca Windows gelmiyordu servise gönderdi değişim yapıldı o yüzden direk servis dedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı