Assasin's Creed serisi bağlantılı mı?

Vorfell

Hectopat
Daha fazla  
AC serisi çok güzel görünüyor fakat hepsi bağlantılı mı? Mesela AC Valhalla oynamak istiyorum fakat o oyundan önce bir sürü oyun var, bütün serinin hikayeleri bağlantılı mı?

Tam olarak birbiriyle iç içe sayılmaz yani ana hikaye var biri tapınçılar diğeri suiakstçiler olmak üzere iki farklı grubun olayını anlatıyor. Yani Valhalla oynarken Origins'den bir olayı göstermez.

AC serisi çok güzel görünüyor fakat hepsi bağlantılı mı? Mesela AC Valhalla oynamak istiyorum fakat o oyundan önce bir sürü oyun var, bütün serinin hikayeleri bağlantılı mı?

1-2-Brotherhood-Revelations-3 bağlantılı 4-Unity-Rogue-Syndicate öyle pek bağlantı yok 1-2 dakikalık şeyler ile geçiştiriyorlar. Origins-Odyssey-Valhalla ise şimdiki zamanda geçen kısımlar epey bağlantılı. Kısaca her oyun bir yerden birbirine bağlı. Eğer ben hiçbir detayı kaçırmam diyorsan 1'den başlaman gerek.

Valhalla, Odyysey, Origins, Syndicate ve Unity'nin birbirleriyle alakası yok. Ama 1 2 3 oyunlarının hikayeleri bağlantılı sanırım, yanlışım varsa düzeltin.

Önceki oyunlarada şans ver derim AC 2'den başla devam et. Ha AC Revilations ta sıkabilir ben direkt netten bakmıştım ne olduğuna sonra AC 3'e geçmiştim.

Hocalarım sorun önceki oyunları oynamak değil, sorun önceki oyunları almak. Bütün seriyi almak çok pahalı.
@Cemtastan23 @Saitama1 @wus @SulFi
Hocam son çıkan oyunları oynayıp da anlamama gibi bir durum yaşamazsınız merak etmeyin. Zaten az çok herkes oyunun amacını biliyor yani. Ben de ilk Assassin's Creed 4 ile başlayıp sona doğru bitirmiştim, sonra seriyi beğenince ilk çıkanları da denedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı