Sürprizbozan Assassin's Creed 2 Final

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

clane.spoth

Centipat
Daha fazla  
Assassin's Creed 2 FİNAL bölümünü tamamladım. %70 eşleşmedeyim.
Rodrigo Borgia adlı kendini elçi olarak adlandıran şahsı öldürdüm ve jenerik gözüktü.
Yani bu demektir ki oyunun ana hikaye bölümü bitti. Geriye kalan %30 eşleşme için yan görevlere zaman harcamaya değer mi? Tavsiye eder misiniz yoksa ana hikayenin devamı olan Assasin's Creed 2: Brotherhood oyunuyla mı devam etmeliyim?

Son düzenleme:
Önceden olsa değer denilebilirdi ama çoğunluğun aksine ben Assassin's Creed serisinde en overrated oyun olduğunu düşünüyorum bu oyunun. Hikayesi güzel ama efsane değil. Tıpkı diğerleri gibi. Sonuç olarak mekanikleri sevdiysen devam et ama çok bir şey kalmıyor hikaye bitince.

Önceden olsa değer denilebilirdi ama çoğunluğun aksine ben Assassin's Creed serisinde en overrated oyun olduğunu düşünüyorum bu oyunun. Hikayesi güzel ama efsane değil. Tıpkı diğerleri gibi. Sonuç olarak mekanikleri sevdiysen devam et ama çok bir şey kalmıyor hikaye bitince.
Bu oyun şu an çıksa dediğiniz gibi olur ancak o dönem PC oyunculuğu ölüyor gibi söylemler vardı ve Free2Play oyunlara yönelim başlamıştı. Böyle olmasa bile gerek müzikleri, özellikle Ezio's Family, çok sık duyamayacağınız bir bestedir, ayrıca Rönesans İtalyası gibi atmosferi ve tabi ki tarihi karakterleri ile efsanedir. Şu an RDR2'ye veya GoW'a nasıl bakıyorsak AC2'de o zaman öyleydi. Şu an pek oynananabilir değil tabi ki.

Bu oyun şu an çıksa dediğiniz gibi olur ancak o dönem PC oyunculuğu ölüyor gibi söylemler vardı ve Free2play oyunlara yönelim başlamıştı. Böyle olmasa bile gerek müzikleri, özellikle Ezio's family, çok sık duyamayacağınız bir bestedir, ayrıca rönesans İtalya'sı gibi atmosferi ve tabii ki tarihi karakterleri ile efsanedir? Şu an RDR2'ye veya GoW'a nasıl bakıyorsak AC2'de o zaman öyleydi. Şu an pek oynananabilir değil tabii ki.

Büyük oranda katılıyorum. Bazı noktalarda çok haklısın. Oynanabirlik kısmını vurguladım. Galiba Odyssey çıkana kadar hiç seriyle ilgilenmediğimden çok ısınmadım eski oyunlara. Sonrasında tabii tüm seri ekli kütüphanede bitirdim DLC içeriklere kadar o ayrı.

Brotherhood'a geçebilirsiniz. Ancak bir sonraki oyunda daha çok gezin. AC serisinde harita faktörü de önemlidir. He direkt bitireyim derseniz siz bilirsiniz ama tarihi oyunlarda gezmenin tadı başka oluyor ki seri ilerledikçe gelişen mekanikletle birlikte dediğimi anlayacaksınız.

Altair zırhını da aldıysanız yan görevler değmez. Brotherhood'a geçebilirsiniz.
Altair zırhını henüz almadım. İki tane parça kaldı. Ana hikayeye odaklandığım için pek uğraşmak istememiştim. Uğraşmaya değer mi?

Bu oyunun ana hikayesi ve seslendirmesini aşırı beğendim. Bütün AC oyunlarına (AC 1 hariç) sahibim. O yüzden direkt AC 2 ile başladım ve eskinin mekaniklerini o zamanın şartlarıyla hissederek oynadım. Yeninin gelişmiş mekaniklerini hissedersem eskinin anlamı kalmayacak ve bu sayede hikayeyi kaçırmış olacaktım. AC 2 parkur mekaniğini hiç beğenmedim. Elbette güzel tırmanma, koşma ve parkur yapma var fakat sağa sola istenmeyen yerlere çok atlıyor, bazen bu sebepten dolayı karakterin yüksekten düşüp öldüğü bile olmuştur. Özellikle parkur görevlerinde mekaniklerin gelişmiş olmaması gereğince çok takıldım. O zamanın şartlarına göre parkur, mekanikler, hikaye, seslendirmenin çok gelişmiş olması hatta zirveye oturması gerçeğini değiştirmiyor. Parkur mekaniği haricinde oyunu aşırı beğendim. 16 saatte ana hikayeyi bitirdim. Seriye sırasıyla devam edeceğim.

Son düzenleme:
Altair zırhını henüz almadım. İki tane parça kaldı. Ana hikayeye odaklandığım için pek uğraşmak istememiştim. Uğraşmaya değer mi?

Bu oyunun ana hikayesi ve seslendirmesini aşırı beğendim. Bütün AC oyunlarına (AC 1 hariç) sahibim. O yüzden direkt AC 2 ile başladım ve eskinin mekaniklerini o zamanın şartlarıyla hissederek oynadım. yeninin gelişmiş mekaniklerini hissedersem eskinin anlamı kalmayacak ve bu sayede hikayeyi kaçırmış olacaktım. AC 2 parkur mekaniğini hiç beğenmedim. Elbette güzel tırmanma, koşma ve parkur yapma var fakat sağa sola istenmeyen yerlere çok atlıyor, bazen bu sebepten dolayı karakterin yüksekten düşüp öldüğü bile olmuştur. Özellikle parkur görevlerinde mekaniklerin gelişmiş olmaması gereğince çok takıldım. O zamanın şartlarına göre parkur, mekanikler, hikaye, seslendirmenin çok gelişmiş olması hatta zirveye oturması gerçeğini değiştirmiyor. Parkur mekaniği haricinde oyunu aşırı beğendim. 16 saatte ana hikayeyi bitirdim. Seriye sırasıyla devam edeceğim.

Ben de coşma işi net Odyssey ile oldu hocam. 200 saat gömmek bir yana Valhalla çok benzesin ön sipariş alırım dedim ve aldım çıkmadan 150 saat de ona indirdim. Daha da DLC hikayelere hiç girmedim. Season Pass güzel fiyata düşerse ragnarok DLC ile ikisini kapatıp bir 50 saat de öyle yerim gibi.

Brotherhood'a geçebilirsiniz. Ancak bir sonraki oyunda daha çok gezin. AC serisinde harita faktörü de önemlidir. He direkt bitireyim derseniz siz bilirsiniz ama tarihi oyunlarda gezmenin tadı başka oluyor ki seri ilerledikçe gelişen mekanikletle birlikte dediğimi anlayacaksınız.
Oyunda harita satan yerlerden harita temin edip bol bol geziyorum, hazine arıyor, muhafızları temizliyor, parkur yapıyorum. Yan görevler için çok zaman harcamak her ne kadar değmiyor olsa da çok sevdiğim AC oyunlarında (AC 3, Black Flag, Rogue, Unity, Syndicate ve Valhalla'ya kadar olan) %100 eşleştirme + DLC full yapana kadar devam edeceğim. Bu saydığım oyunların mekanikleri gelişmiş olduğu için sorun yaratmayacağını düşünüyorum.

Bu oyunun ana hikayesi ve seslendirmesini aşırı beğendim. Bütün AC oyunlarına (AC 1 hariç) sahibim. O yüzden direkt AC 2 ile başladım ve eskinin mekaniklerini o zamanın şartlarıyla hissederek oynadım. Yeninin gelişmiş mekaniklerini hissedersem eskinin anlamı kalmayacak ve bu sayede hikayeyi kaçırmış olacaktım. AC 2 parkur mekaniğini hiç beğenmedim. Elbette güzel tırmanma, koşma ve parkur yapma var fakat sağa sola istenmeyen yerlere çok atlıyor, bazen bu sebepten dolayı karakterin yüksekten düşüp öldüğü bile olmuştur. Özellikle parkur görevlerinde mekaniklerin gelişmiş olmaması gereğince çok takıldım. O zamanın şartlarına göre parkur, mekanikler, hikaye, seslendirmenin çok gelişmiş olması hatta zirveye oturması gerçeğini değiştirmiyor. Parkur mekaniği haricinde oyunu aşırı beğendim. 16 saatte ana hikayeyi bitirdim. Seriye sırasıyla devam edeceğim.
Onu çok erken alabiliyorsunuz aslında, diğer zırhlara göre tamir edilmesi gerekmiyor ve çok iyi bir zırh görünüm olarak. Oyuna farklılık katıyor. Ancak oyun sonu için değmez. Zaten Brotherhood'a başlarken 2. oyunda alın veya almayın üzerinizde o zırh olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı