Assassin's Creed 3 açılmıyor

AKBLT_25

Hectopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartım: ASUS TUF RTX 3060 12 GB v2, İşlemcim: Ryzen 5800X3D, Anakartım: MSI Mag X570S Torpedo Max , Güç Kaynağım: Xigmatek Shogun 750W 80 Plus Gold, Monitörüm: LG 27GN600-B, İşlemci Soğutucusu: Thermaltake TH240 ARGB Snow White Edition, Bilgisayar Kasası: Dark Guardian Pro Mesh
Herkese merhaba, öncelikle başlıkta da belirttiğim, ek olarak görselde de gösterdiğim gibi oyun orijinal Uplay'den alınmadır ama yeni aldığım WD Blue 1TB 7200RPM SATA 3.0 HDD'ye kurduğum zaman oyun açılmıyor. Yani Uplay'den 'oyna' seçeneğine tıklıyorum, aşağıya oyunun simgesinin gelmesi ile oyunun kapanması bir oluyor fakat işin garip kısmı bu oyunu harici HDD'ye kurduğumda tak diye açılıyor oyun. Umarım sorunu anlatabilmişimdir de yardımcı olmak isteyenler yardımcı olabilir.

AC 3.png

Herkese merhaba, öncelikle başlıkta da belirttiğim, ek olarak görselde de gösterdiğim gibi oyun orijinal Uplay'den alınmadır ama yeni aldığım WD Blue 1TB 7200RPM SATA 3.0 HDD'ye kurduğum zaman oyun açılmıyor. Yani Uplay'den 'oyna' seçeneğine tıklıyorum, aşağıya oyunun simgesinin gelmesi ile oyunun kapanması bir oluyor fakat işin garip kısmı bu oyunu harici HDD'ye kurduğumda tak diye açılıyor oyun. Umarım sorunu anlatabilmişimdir de yardımcı olmak isteyenler yardımcı olabilir.

Eki Görüntüle 763157
Uplay bende de sorunlu. Uygulamaya girmeden önce kaldırıp kuruyorum ve düzeliyor. Aynı sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Uplay'i denetim masasından kaldırın( ama dikkat edin kaldırırken Oyunun tikini işaretlemeyin yoksa oyunu da siler) sonra uplayi tekrar kurun. Sorun çözülürse belirtin.

Process Monitor raporu paylaşır mısınız? Rehber aşağıda.

Eki Görüntüle 763157
Bende de aynısı black flag de oluyodu ne zaman ki yeni HDD almıştım sorun düzelmişti.

Process Monitor raporu paylaşır mısınız? Rehber aşağıda.

Öncelikle teşekkür ederim ilginiz için ve dediğiniz işlemi yaparken biraz beklettim kusura bakmayın. Buyrun buradan indirebilirsiniz Log File denilen dosyayı :)

Raporda göze çarpan bir şey yok. Daha önce el ile DLL dosyası attınız mı?
Hayır öyle birşey yapmadım oyunu 2 defa sildim, baştan yükledim yok dediğim sorun oluyor fakat dediğim gibi harici olan HDD'de sıkıntısız çalışıyor hiç çözüm bulunamazsa artık PC'deki başka bir diske kurup öyle oynayacağım.

Aşağıdaki yazılımı kurmayı deneyin
Ek olarak E:\Ubisoft Game Launcher\UbisoftGameLauncher.exe dizinindeki belirttiğim dosyanın raporunu da paylaşır mısınız?

Hayır öyle birşey yapmadım oyunu 2 defa sildim, baştan yükledim yok dediğim sorun oluyor fakat dediğim gibi harici olan HDD'de sıkıntısız çalışıyor hiç çözüm bulunamazsa artık PC'deki başka bir diske kurup öyle oynayacağım.
Oyunun kendisini değil de Uplayi silip yüklemeyi denediniz mi?

Oyunun kendisini değil de Uplayi silip yüklemeyi denediniz mi?
Kusura bakmayın cevap vermeyi unuttum ama dediğinizi de yaptım halen aynı sorun devam etmekte.

Aşağıdaki yazılımı kurmayı deneyin
Ek olarak E:\Ubisoft Game Launcher\UbisoftGameLauncher.exe dizinindeki belirttiğim dosyanın raporunu da paylaşır mısınız?

DirectX'i kurduktan sonra dediğinizi de yapacağım. Teşekkür ederim bu arada sabırla yardımcı olduğunuz için :)

Geri
Yukarı